Klokani dostali šanci žít tři měsíce. Směna Ďolíček je hodně nejasná | E15.cz

Klokani dostali šanci žít tři měsíce. Směna Ďolíček je hodně nejasná

Bohemians 1905 - stadion ve Vršoviciích
Bohemians 1905 - stadion ve Vršoviciích
• 
ZDROJ: Petr Topic, Mlada fronta E15

ČTK, try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha 10 souhlasí s prodloužením nájemní smlouvy na stadion Ďolíček fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 do letošního června. Usnesla se na tom rada městské části. Městská část loni na podzim schválila smlouvu, kterou by měla stadion vlastněný soukromým majitelem získat. Směnu za sousední pozemek městské části zatím neschválil magistrát.

Souhlas magistrátu je nutný kvůli hodnotě pozemku, který Praha 10 za pozemek vymění,je totiž vyšší než 50 milionů korun. Teprve se souhlasem rady je možné zapsat směnu do katastru nemovitostí.

Klub uzavřel smlouvu, která pronájem prodloužila, s majitelem stadionu firmou Bohemians Real 5. března. Kdy bude stadion převedený na městskou část zatím jasné není. Podle magistrátu si musí nejdřív stanovisko vyjasnit Praha 10, městská část už ale transakci považuje ze své strany za ukončenou.

„Je to mezi magistrátem a majitelem pozemku,“ řekla již dříve starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO). Osobně byla proti směně pozemků, usnesení městské části ale měnit nehodlá.

Pětiletý boj

Zástupci Prahy 10 již na podzim schválili, že vymění stadion za sousední pozemky, čímž by se vyřešily dlouhodobé problémy s pronájmem stadionu. O získání stadionu městská část jedná už od roku 2011.

Stadion a pozemek je oceněn na 109 milionů korun, sousední stavební parcela v majetku hlavního města na 60 milionů. Rozdíl má firmě doplatit radnice. V srpnu dal vlastník stadionu fotbalovému klubu výpověď, město připravilo nájemní smlouvu na 20 let za korunu ročně, která vstoupí v platnost směnou majetku.

„Pro nás je to už vážně tragické. Sotva jsme díky vstřícnosti a pochopení Prahy 10 vykřesali naději na rozumné řešení, úřední průtahy všechno zhatí. Nechápu, proč to ještě není vyřízené,“ uvedl už loni v září předseda představenstva Bohemians 1905 Dariusz Jakubowicz.

Městská část Praha 10 bude usiluje o směnu pozemků a získání vršovického stadionu Ďolíček od majitele stadionu Bohemians Real. Maketa - Pozemek Prahy 10 za 60 milionů vlevo od stadionu. Autor: ctk
Městská část Praha 10 bude usiluje o směnu pozemků a získání vršovického stadionu Ďolíček od majitele stadionu Bohemians Real. Maketa - Pozemek Prahy 10 za 60 milionů vlevo od stadionu.

Dienstbier navedl manažery Bohemians 1905 k trestnému činu

Autor: ČTK, try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.