Komisi pro dohled nad GIBS by měl vést komunista Ondráček | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Komisi pro dohled nad GIBS by měl vést komunista Ondráček

ČTK

Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostní sborů (GIBS) by měl vést zástupce KSČM. Sociální demokrat pravděpodobně stane v čele ústavní komise.

Rozdělení předsednických míst v komisích dohodli ráno představitelé sněmovních stran. O vedení dohledové komise nad GIBS ale ještě měli jednat komunisté a sociální demokraté. Řídit by ji mohl podle informací ČTK Zdeněk Ondráček (KSČM).

Poslanci ANO nebudou řídit podle dohod žádnou z komisí pro dohled nad bezpečnostními složkami. Strany bloku ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN by měly vést komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS), Vojenského zpravodajství a Finančního analytického úřadu a komisi pro kontrolu poskytnutí údajů z centrální evidence účtů.

Zástupce bloku by měl stanout také v čele komise pro kontrolu činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace, která vznikne v lednu.

Koten opět vzbudil debatu ve sněmovně, ta jej potvrdila šéfem bezpečnostního výboru

Hnutí SPD připadne vedení komisi pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu a Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Piráti budou nominovat své zástupce do čela komisí pro kontrolu použití odposlechů a pro kontrolu práce sněmovní kanceláře. Hnutí ANO navrhne kandidáta na předsednické místo komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.

Role předsedů komisí je spíše organizačního charakteru. Pobírají ale zhruba o 30 tisíc korun vyšší plat než řadoví poslanci, letos činí 100 tisíc korun měsíčně.

Filip: Jestli je žádost o vydání Babiše a Faltýnka stejná jako minule, tak mě to uráží

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!