Mark Zuckerberg je v Praze, zřejmě ale jen soukromě | E15.cz

Mark Zuckerberg je v Praze, zřejmě ale jen soukromě

Mark Zuckerberg je v Praze, zřejmě ale jen soukromě
Mark Zuckerberg se svojí přítelkyní, jak je zachytil kolemjdoucí na Karlově mostě a vložil na Twitter
• 

ČTK
hop

Zakladatel sociální sítě Facebook a jeden z 30 nejbohatších lidí planety Mark Zuckerberg je na návštěvě Prahy. Jeho fotografie s manželkou z ulic českého hlavního města kolují na sociálních sítích.

Do Prahy Zuckerberg zřejmě přiletěl z Varšavy, kde absolvoval jednání s polským ministrem pro administraci a digitalizaci Michalem Bonim. Podle serveru ZDNet spolu hovořili o významu IT odvětví v Polsku a pozici tamních programátorů na světovém trhu.

V Praze Zuckerberg možná tráví roční výročí své svatby. Loni v květnu se oženil, při malém rodinném obřadu v kalifornském Palo Altu si vzal svou dlouholetou přítelkyni Priscillu Chanovou. Informace o svatbě novomanželé zveřejnili úpravou svých statusů na Facebooku.

Šéfa Facebooku zahlédl ve čtvrtek odpoledne, chvíli před začátkem demontrace za jmenování Martina C. Putny profesorem, také předseda Strany zelených Ondřej Liška. „Před čtvrtou hodinou prošel Mark Zuckerberg přes pražské Hradčanské náměstí. Měl jsem sto chutí mu říct, že to shromáždění bylo svoláno přes Facebook, ale pak jsem si řekl, že ho nebudu otravovat,“ řekl Liška ČTK.

Autor: ČTK, hop
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!