Maturity budou od příštího roku zase jenom jedny | E15.cz

Maturity budou od příštího roku zase jenom jedny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Státní maturity budou mít od příštího roku jen jednu úroveň, opravování písemných prací z češtiny se vrátí na školy. Oznámil to ministr školství Petr Fiala. Zároveň zdůraznil, že to není jeho samostatné rozhodnutí, ale doporučení jím ustavené skupiny odborníků.

Maturity letos provázela řada problémů. Ministr chtěl zkoušku změnit tak, aby byla jednodušší a levnější. Změny podle něj ušetří desítky milionů korun.

Pro příští dva roky by také měly zůstat povinné jen dva předměty, a sice čeština a u druhého předmětu cizí jazyk nebo matematika. Původně měly být od příštího roku povinné předměty tři.

„Věřím, že se nám těmito opatřeními podaří obnovit důvěru v tento typ státní zkoušky,“ uvedl Fiala. Maturity se letos potýkaly s problémy při testech z matematiky a hodnocení písemných prací z češtiny. Proti výsledkům se už odvolalo více než osm tisíc studentů, před rokem jich bylo pouze 1414.

Jana Havligerová: A je po maturitách

Josef Dobeš, mi(ni)str průšvihů odchází

Jan Švejnar, Josef Zieleniec: Nemusíme objevovat Ameriku, stačí ji využít

Ve Fialově odborné skupině zasedli například ředitel soukromého pražského gymnázia PORG Václav Klaus mladší, senátor a dlouhodobý kritik maturit Marcel Chládek (ČSSD) nebo Ondřej Hausenblas z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Ti mají navrhnout i změny maturit od roku 2015.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video