Na průmysl míří Ondroušek, nahradí náměstka, který Čechy poslal za levnými tarify do Polska | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Na průmysl míří Ondroušek, nahradí náměstka, který Čechy poslal za levnými tarify do Polska

Na průmysl míří Ondroušek, nahradí náměstka, který Čechy poslal za levnými tarify do Polska
Ministerstvo průmyslu a obchodu
• 

ČTK

Novým náměstkem pro elektronické komunikace na ministerstvu průmyslu bude Marek Ondroušek, píší Lidové noviny (LN). Jedenatřicetiletý Ondroušek dříve vedl odbor analýz a informací na Úřadu vlády. V létě 2015 byl jmenován náměstkem ministra pro lidská práva a legislativu. Agendu elektronických komunikací měl na ministerstvu průmyslu na starosti náměstek Lubomír Bokštefl, který ale na konci února skončil ve funkci, stejně jako ministr Jan Mládek (ČSSD).

Do práce se Ondroušek podle LN pustí už na konci tohoto týdne. "Mou hlavní prioritou bude dotažení novely zákona o elektronických komunikacích," řekl deníku. Věnovat se chce také problematice sdílené ekonomiky, kterou dříve zpracovával do vládní analýzy.

V letech 2012 až 2014 vedl Ondroušek sekci pro odborné zázemí a archiv ČSSD. V následujících dvou letech byl ředitelem odboru analýz a informací v kabinetu premiéra Sobotky. V červenci 2015 si ho za svého politického náměstka vybral tehdejší ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle LN se Ondroušek podílel i na současné koaliční smlouvě.

Mládek na ministerstvu rozdával tresty za výroky o cenách internetu

Problematika elektronických komunikací, které se bude Ondroušek na ministerstvu věnovat, stála za nedávnými změnami ve vedení resortu. Ministra průmyslu Mládka nechal ke konci února odvolat z funkce premiér Sobotka. Předseda vlády to zdůvodnil nespokojeností s tím, jak šéf resortu řešil problematiku cen mobilních dat. Spolu s Mládkem odešel z ministerstva také náměstek Bokštefl, který na sebe v půlce února upozornil výrokem, že pokud Češi chtějí mít stejně výhodné mobilní tarify jako v Polsku, mají jet do Polska.

Ministerstvo průmyslu a obchodu řídí od začátku března premiér Sobotka. Nového ministra podle informací ČTK navrhne prezidentovi republiky příští týden. Nejvážnějším kandidátem je podle médií dosavadní náměstek ministra Jiří Havlíček. Mezi uvažovanými jmény je ještě předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Zeman odvolal Mládka z funkce, od března přebírá úřad Sobotka

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!