Zeman odvolal Mládka z funkce, od března přebírá úřad Sobotka | E15.cz

Zeman odvolal Mládka z funkce, od března přebírá úřad Sobotka

ČTK

Prezident Miloš Zeman k dnešnímu dni odvolal z funkce ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). Zároveň řízením úřadu pověřil od 1. března předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD). Na tiskové konferenci to dnes řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

O odvolání Mládka požádal Zemana minulý týden Sobotka. Premiér chce resort řídit dočasně, nového ministra plánuje prezidentovi navrhnout po březnovém sjezdu sociální demokracie. Podle Ovčáčka chce Zeman v nejbližší době Mládka přijmout a poděkovat mu za jeho práci.

Ani Sobotka v čele MPO snížení cen mobilních dat nepřinese, varují ekonomové

Za hlavní důvod personální změny Sobotka označil postup Mládka v otázce cen mobilních dat. Mládek byl kritizován mimo jiné kvůli tomu, že jeho úřad do návrhu telekomunikačního zákona doplnil zákaz možnosti sjednávat si u operátorů individuální ceny tarifů.

Zatím není jasné, kdo by se měl novým ministrem stát. Spekuluje se o státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi (ČSSD), někdejším sociálnědemokratickém ministru průmyslu Milanu Urbanovi nebo Mládkovu náměstkovi Jiřím Havlíčkovi.

Sobotkova rošáda: vedením ministerstva průmyslu chce pověřit sám sebe

Komentář Bohumila Pečinky: Sobotka aneb Příběh muže bez názoru

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!