Obří truhlíky možná zmizí z ulic a Praha 5 zaplatí miliony | E15.cz

Obří truhlíky možná zmizí z ulic a Praha 5 zaplatí miliony

Truhlíky na Praze 5 se po několika měsících, kdy zely prázdnotou, naplní hlínou
Truhlíky na Praze 5 se po několika měsících, kdy zely prázdnotou, naplní hlínou
• 
ZDROJ: E15 Stepan Bruner

čap

Kritizované betonové květináče, které městská část Praha 5 rozmístila do ulic, se s největší pravděpodobností budou stěhovat. Ve hře je i varianta, že by je radnice odstranila úplně. Momentálně problematické truhlíky řeší místní koalice.

Vybranou finální variantu by měli dostat na stůl zastupitelé městské části 13. prosince. Praha 5 se k názorovému veletoči ohledně květináčů rozhodla kvůli odporu obyvatel i odborníků. Na základě toho uspořádala kampaň Stěhujeme to!, ve které se lidé mohli vyjádřit, kde by rádi květníky, které mají snížit imisní zátěž, viděli.

„Následně projektanti zpracovali nové vizualizace nejčastěji navrhovaných míst a úprav vzhledu květníků a s nimi jsme se opět obrátili na veřejnost, abychom zjistili, které varianty se lidem líbí a které nikoliv,“ sdělil serveru E15. cz mluvčí Prahy 5 Luděk Sefzig. Jeden z návrhů například počítal s truhlíky podle mluvčího pro vytvoření nového parku.

:

Městská část Praha 5 za výrobu a osazení 245 truhlíků společnosti Pražské služby, jež zakázku vysoutěžila, zaplatí 19 milionů korun. Většina částky by měla putovat z kasy a radnice měla vydat za truhlíky 1,5 milionu korun. V případě, že ale projekt zruší, zaplatí dodavatelům částku zhruba 16,6 milionu zřejmě z vlastního.

„Vzhledem ke smluvnímu závazku Prahy 5 s dodavateli by byla městská část velmi pravděpodobně nositelem těchto nákladů,“ potvrdil mluvčí.

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.