Personální změny na financích pokračují, končí ředitel vnějších vztahů | E15.cz

Personální změny na financích pokračují, končí ředitel vnějších vztahů

Ministr financí Andrej Babiš
Ministr financí Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ředitel vnějších vztahů a komunikace a mluvčí ministerstva financí Marek Zeman rezignoval 7. července na svoji funkci. "Bylo to moje rozhodnutí," řekl dnes Zeman. Jeho nástupce zatím nebyl podle informací z tiskového oddělení ministerstva financí vybrán.

Zeman nastoupil na pozici šéfa odboru a tiskového mluvčího na počátku letošního února zároveň s příchodem ministra financí Andreje Babiše do úřadu. Zeman v letech 2006 až 2012 zastával pozici ředitele komunikace finanční skupiny AXA pro Českou republiku a Slovensko, kam přišel z ministerstva financí. Na ministerstvu již působil jako tiskový mluvčí od roku 2003 za dob nynějšího premiéra Bohuslava Sobotky.

Zemanova rezignace je další z řady personálních změn od nástupu ministra Babiše. Vedle výměny náměstků například na konci dubna rezignoval ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek. O měsíc dříve ze své funkce odstoupil generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk. Dnes pak požádal ministra financí o uvolnění z funkce ke konci srpna ředitel celníků Pavel Novotný. Důvody svého kroku neuvedl.

Personální čistky

Babiš dále během svého úřadování odvolal ředitele odboru Řízení a provoz ICT resortu Luďka Novotného, ředitele odboru Účetnictví a audit Petra Plesnivého a ředitele odboru Bezpečnost a krizové řízení Radomíra Kopa. Na ministerstvu financí skončil také ředitel odboru Hospodaření s majetkem státu Igor Fojtík. Na konci května Babiš odvolal ředitelku odboru Strategické společnosti Jiřinu Vorlovou. Odbor má na starosti společnosti s majetkovým podílem státu určeným k následné privatizaci.

Již v únoru se novými náměstky na ministerstvu financí stali Lukáš Wagenknecht pro finance, audit a provoz, Simona Hornochová pro daně a Ondřej Závodský pro dohled nad loteriemi a hospodaření s majetkem státu.

Pod Babišovým vedením se struktura MF zásadně proměnila:
29. ledna - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš byl jmenován do funkce vicepremiéra a ministra financí.
1. února - Vedoucím tiskového oddělení a tiskovým mluvčím ministerstva financí (MF) se stal Marek Zeman. Ve funkci nahradil Ondřeje Šrámka.
3. února - MF informovalo, že novými náměstky byli jmenováni Lukáš Wagenknecht (finanční řízení a audit) a Simona Hornochová (daně a cla).
7. února - Novým šéfem legislativního odboru MF se stal Robert Pelikán. Ve funkci nahradil Michala Švorce.
10. února - MF informovalo, že novým ředitelem Finančního analytického útvaru (FAÚ) byl jmenován Libor Kazda. Předchozí ředitel FAÚ Milan Cícer z rodinných důvodů požádal o přeřazení na českobudějovické územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
17. února - Funkce náměstka pro hazard a majetek státu se ujal Ondřej Závodský. Řízením úřadu MF byl pověřen Jiří Nováček. Ministr Babiš zároveň odvolal náměstka Radoslava Bulíře, jenž se přesunul na pozici ředitele odboru pro rozvoj informačních technologií.
26. února - Ministr Babiš odvolal ředitele Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Jana Řeholu. Řízením odboru byl pověřen Karel Blaha, který přišel z úřadu vlády.
Polovina března - Byl odvolán ředitel ministerského Auditního orgánu Václav Štraser, který kontroloval rozdělování evropských dotací.
18. března - Ministr Babiš odvolal ředitele Státní tiskárny cenin Richarda Bulíčka. Řízením podniku byla dočasně pověřena zástupkyně generálního ředitele Olga Dudková.
21. března - V tisku byla zveřejněna informace o odchodu Jana Málka z funkce ředitele kontrolního odboru MF.
24. března - Ministr Babiš odvolal k 1. dubnu náměstka pro finanční trh Radka Urbana.
31. března - Ministerstvo financí informovalo, že generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Miloslav Vaněk odstoupí k 1. dubnu z funkce. Vedením úřadu byl dočasně pověřen náměstek ministra financí Ondřej Závodský.
1. dubna - Ministr Babiš odvolal náměstkyni pro mezinárodní vztahy Evu Anderovou, ředitele odboru Řízení a provoz ICT resortu Luďka Novotného, ředitele odboru Účetnictví a audit Petra Plesnivého a ředitele odboru Bezpečnost a krizové řízení Radomíra Kopa. Na ministerstvu financí skončil také ředitel odboru Hospodaření s majetkem státu Igor Fojtík.
- Řízení sloučené sekce finančního trhu a mezinárodních vztahů se ujal Martin Pros, kterého nominovala na náměstka koaliční ČSSD. Agenda strategických společností a investičních pobídek byla převedena přímo pod ministra Babiše. Odbor Kabinet ministra byl zrušen a místo něj vzniklo samostatné oddělení, které spadá do sekce Kabinet a řízení úřadu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.