Policie doručila obvinění exministryni Parkanové | E15.cz

Policie doručila obvinění exministryni Parkanové

Policie zřejmě požádá Poslaneckou sněmovnu, aby zbavila imunity poslankyni TOP 09 Vlastu Parkanovou.
Policie zřejmě požádá Poslaneckou sněmovnu, aby zbavila imunity poslankyni TOP 09 Vlastu Parkanovou.
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Protikorupční policie dnes doručila obvinění bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (TOP 09). Detektivové ji viní z porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele kvůli nákupu letadel CASA pro armádu. Oznámil to mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

„Více informací nebudeme poskytovat,“ sdělil mluvčí. Policie požádala o vydání bývalé místopředsedkyně sněmovny a poslankyně k trestnímu stíhání dolní komoru v červnu, sněmovna Parkanovou zbavila imunity 11. července 117 hlasy.

Parkanová v době rozhodování vlády o nákupu strojů působila jako ministryně obrany. Policie ji stíhá kvůli tomu, že nenechala zpracovat nezávislý posudek na cenu letounů pro vojenské letectvo. Při nákupu tak údajně vznikla škoda 658 milionů korun.

Parkanová je přesvědčena o tom, že se trestného činu, ze kterého ji policisté viní, nedopustila. Protikorupční policie v kauze nákupu letounů obvinila také bývalého šéfa resortní sekce vyzbrojování Jiřího Staňka. Ten vinu také odmítá.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video