Praha do podzimu vytvoří plán pokračování okruhu za Blankou | E15.cz

Praha do podzimu vytvoří plán pokračování okruhu za Blankou

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vedení hlavního města chce připravit do konce léta varianty pokračování severovýchodní části městského okruhu. Jedná se o část, která bude navazovat na tunel Blanka. Ve hře je několik variant pokračování okruhu, řekl na dnešním jednání magistrátního výboru pro dopravu náměstek primátorky Petr Dolínek. Tunel Blanka by měl být zprovozněn v září letošního roku.

„Mou ambicí je, aby na přelomu léta a podzimu rada schválila další, alespoň rámcové, kroky v této věci, protože začínáme šlapat na místě,“ řekl Dolínek.

Podle jeho slov je ve hře několik variant pokračování okruhu, pro žádnou z nich se ale město dosud nerozhodlo. Mezi možnostmi zmínil variantu zahloubení velmi vytížené ulice V Holešovičkách nebo pokračování Městského okruhu tunelem podél Povltavské ulice, kde by musel vzniknout tunel ve skalním masivu. Zda a jakou variantu, případně zda vytvoří město ještě nějakou další, zatím není jasné.

Tunel Blanka je součástí Městského okruhu a spojuje Malovanku s Pelc-Tyrolkou. Stavba samotného asi šestikilometrového tunelu vyšla Prahu zatím na asi 37 miliard korun a zatím poslední termín otevření určili dodavatelé stavby na letošní září. Na tunel navazuje na jednom konci propojka se Strahovským tunelem a Trojský most.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video