Roční zisk ČSOB stoupl o osm procent, banka vydělala přes patnáct miliard | E15.cz

Roční zisk ČSOB stoupl o osm procent, banka vydělala přes patnáct miliard

ČTK

Čistý zisk skupiny ČSOB v roce 2016 stoupl o osm procent na 15,1 miliardy korun. Celkový objem aktiv pod správou skupiny vzrostl meziročně o čtyři procenta na 191 miliard. Růst podpořily jednorázové výnosy z prodeje podílu ve společnosti Visa Europe.

"I v přetrvávajícím prostředí nízkých úrokových sazeb vykázala ČSOB v roce 2016 vynikající finanční výkon. Udrželi jsme stabilní náklady, což nám umožnilo pokračovat v investicích. Zisk jsme zvýšili o osm procent, částečně také díky prodeji našeho podílu ve společnosti VISA Europe," komentoval výsledky finanční ředitel ČSOB Jiří Vévoda.

Objem úvěrů ČSOB vzrostl o šest procent na 618 miliard korun při zachování kvality úvěrů. Podíl úvěrů v selhání byl pod třemi procenty. Objem vkladů se zvýšil o sedm procent na 752 miliard korun. Provozní výnosy vzrostly o pět procent na 34 miliard korun. Provozní náklady zůstaly meziročně stabilní na 15,7 miliardy korun.

UniCredit očekává stamiliardovou ztrátu, navíc nesplní požadavky Evropské centrální banky

Silný růst obchodních objemů, vynikající kvalita úvěrů a stabilní náklady byly vykompenzovány klesající marží a nižšími výnosy z poplatků a provizí, uvedla banka. Za růstem úvěrového portfolia stál pokračující růst hypoték a zrychlující spotřebitelské financování.

Konkurenční Komerční banka v loňském roce zvýšila čistý zisk o 7,2 procenta na 14,074 miliardy korun, Česká spořitelna výsledky zatím nezveřejnila.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.

Banky loni vydělaly nejvíce v historii, budoucím ziskům ale zvoní hrana

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!