Šéf českého fotbalu Pelta jde kvůli kauze se zneužíváním dotací do vazby | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Šéf českého fotbalu Pelta jde kvůli kauze se zneužíváním dotací do vazby

Šéf českého fotbalu Pelta jde kvůli kauze se zneužíváním dotací do vazby
Miroslav Pelta
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Předsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu, který je spolu s dalšími dvěma lidmi obviněn v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství, poslal Obvodní soud pro Prahu 1 do vazby. Proti rozhodnutí může Pelta podat stížnost k pražskému městskému soudu.

Proti rozhodnutí si Pelta může podat stížnost k pražskému městskému soudu, do jejího vyřízení zůstane ve vazbě. "Soud konstatoval, že považuje trestní stíhání za důvodné," uvedl Trčka. Podle žalobce i soudu panují obavy, že budou obvinění ovlivňovat svědky a opakovat trestnou činnost.

Peltův právník Bronislav Šerák při odchodu ze soudní budovy se zástupci médií nehovořil. Dříve řekl, že jeho klient se cítí nevinen.

Šéf českého fotbalu je stíhán za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Podle vyšetřovatelů naváděl dosavadní náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa ministerského odboru Zdeňka Břízu k tomu, jak nakládat s dotacemi pro sport.

Žalobci chtějí Peltu zavřít do vazby. Vedení fotbalové asociace svolává mimořádné zasedání

Kratochvílovou ministerstvo kvůli vyšetřování zprostilo výkonu všech funkcí, soud ji dopoledne rovněž poslal do vazby. Bříza bude podle mluvčí ministerstva Kláry Bílé od úterka odvolán z pozice ředitele Vysokoškolského sportovního centra.

Server Seznam.cz napsal, že Kratochvílová se s Peltou domlouvala na přípravě dotačních programů. Rozdělování dotací pak podle policejních dokumentů ovlivňovali ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých.

Obvinění v kauze čelí i Fotbalová asociace ČR jako právnická osoba. Ve čtvrtek odmítla, že by s dotačními zdroji špatně zacházela. Peníze jsou podle jejího vyjádření rozdělovány transparentně a jejich využití je důkladně kontrolováno.

Podívejte se, co říkal krátce po Peltově zadržení jeho advokát:
Peltův advokát Šerák: Zadrželi ho kvůli prohlídkám. S policií spolupracuje

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!