Skanska chystá na Smíchově miliardový obchod s bývalou tramvajovou vozovnou | E15.cz

Skanska chystá na Smíchově miliardový obchod s bývalou tramvajovou vozovnou

Daniel Novák

Share on Facebook Messenger

Ještě letos by se v Praze 5 měla uskutečnit velká realitní transakce. Developerská společnost Skanska Property tam pracuje na prodeji svého kancelářského projektu Five. Vznikl předěláním staré tramvajové vozovny.

„Lze očekávat, že prodej projektu Five proběhne v letošním roce,“ uvedla manažerka Skanska Property Alexandra Tomášková.

Zhruba polovinu nové budovy si pronajal americký farmaceutický gigant MSD. Rozšířil tam svoje celosvětové IT centrum. Jeho hlavní část už provozuje v nedaleké administrativní stavbě Riverview. Také to postavila Skanska. Po dokončení a obsazení prodala v roce 2014 objekt americkému fondu Invesco.

Stejní Američané si od Skansky předloni koupili rovněž karlínské kancelářské centrum Corso Court, a to za 55 milionů eur. Částka převyšující v přepočtu jednu miliardu korun může být podobná i v případě projektu Five.

Skanska v současnosti staví naproti Nádraží Holešovice další administrativní centrum Visionary. „O pronájmu budovy probíhají úzká jednání,“ dodala Tomášková. Na zveřejnění jmen konkrétních nájemců podle ní dosud čas nenastal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.