Sobotka pro E15: Chceme migranty, kteří jsou nám nábožensky a kulturně blízko | E15.cz

Sobotka pro E15: Chceme migranty, kteří jsou nám nábožensky a kulturně blízko

Hana Filipová

Vztah k Evropské unii, respektive i k Německu, byl jedním z hlavních témat Snídaně s premiérem, prvního diskusního setkání pod hlavičkou E15 Meetings & business za účasti představitelů českého byznysu a veřejného života.

Jak předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl, Česko podporuje Evropskou unii a její politiku, je ale schopno reagovat v případě, když s něčím z jejích rozhodnutí nesouhlasí. “Jsme připraveni se ozvat při chybách unie, například v případě imigrantských kvót,” zdůraznil premiér.

Vláda by podle něj měla mít možnost ovlivňovat migraci, zároveň spolu s unií musí řešit především ochranu vnějších schengenských hranic. “My chceme přijímat pracovníky ze zemí kulturně a nábožensky blízkých. Nebývalo politicky korektní takové věci říkat, ale je to tak."

720p 480p 360p 240p

Na dotaz šéfa České lékařské komory Milana Kubka, který byl jedním z diskutujících při setkání, jak chce vláda podpořit bezpečnost a zamezit posilování vlivu Číny a Ruska, Bohuslav Sobotka uvedl, že země naší velikosti, významu a vlivu na světové dění není možné, aby se Česko uzavíralo. “Naší platformou pro jednání s těmito zeměmi je právě Evropská unie, budeme-li s nimi jednat individuálně, ´rozeberou´nás.”

Euro je budoucnost Česka, jednou jím budeme platit, řekl Sobotka pro E15

Co se české politiky vůči Číně týká, Sobotka zdůraznil, že ČR byla dlouhou dobu vůči Číně zablokována, postupně se vztahy lepší a dostává se na úroveň toho, kde byly další evropské země před dvěma lety.

Autor: E15

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!