Synotu se v českém fotbalu líbí | E15.cz

Synotu se v českém fotbalu líbí

fotbaloví fanoušci, ilustrační foto
fotbaloví fanoušci, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

Martina Peřinková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V pátek začal nový ročník české fotbalové nejvyšší soutěže. Po sedmnácti letech však přestává být ligou ve znamení piva Gambrinus a v názvu nese jméno sázkové společnosti. Novým titulárním partnerem soutěže se stal Synot.

Smlouva mezi touto skupinou a Fotbalovou asociací České republiky je uzavřena na čtyři roky s opcí. Strany se dohodly, že konkrétní podmínky smlouvy nebudou zveřejňovat. Podle zákulisních informací si ale český fotbal zřejmě finančně polepší. Dosavadní partner Gambrinus dával lize čtyřicet až padesát milionů korun ročně, finanční injekce od Synotu by měla být o desítky milonů vyšší.

Společnost Synot není v českém fotbale žádným nováčkem. Před deseti lety se dokonce stala jedním z hlavních aktérů proslulé korupční aféry. Její jméno nesl klub z Uherského Hradiště, u něhož celá kauza začala. Firma se tehdy po prvních obviněních a po skončení ligového ročníku z fotbalu stáhla.

Čas ukázal, že ne nadlouho. Její jméno už nese fotbalový stadion v Edenu, kde je doma pražská Slavia. „Když jsme se dozvěděli, že dosavadní titulární partner české první ligy odchází, vyhodnotili jsme tuto možnost jako nejzajímavější, a to nejen z pohledu marketingu, ale i obecné podpory nejpopulárnějšího českého sportu,“ uvedla Pekařová.

Gambrinus zůstává u národního týmu

Gambrinus však z českého fotbalu neodchází. Zůstává hlavním partnerem ligy a jedním z partnerů národního týmu. Společnost prohlásila, že bude dál investovat do fotbalu desítky milionů korun ročně, chce se však více zaměřit přímo na fanoušky a část peněz také přesunout do fotbalu v nižších úrovních.

Na fanoušky se však chystá cílit i Synot, aby zvýšil návštěvnost „Uvažujeme o nejrůznějších novinkách a hledáme inspiraci v zahraničí,“ uvedla Pekařová. „Věříme, že společně s vedením fotbalu, kluby i fanoušky připravíme množství zajímavých projektů, které český fotbal znatelně povýší,“ dodala.

Nový partner se nebojí ani napjaté situace mezi fanoušky a vedením fotbalu, která nastala na konci loňského ročníku. Asociace začala trestat nejen násilné, ale i vulgární projevy na stadionech. Rozhodčí nyní mohou třikrát přerušit zápas, po něm následuje jeho ukončení.

„V této souvislosti si rozhodně nechceme hrát na arbitry. Věříme, že emoce brzy opadnou, obě strany si vyříkají svá stanoviska a napjatá situace se uklidní,“ zdůraznila Pekařová.

Autor: Martina Peřinková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.