U vinohradské nemocnice vzniká soukromá oční klinika | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

U vinohradské nemocnice vzniká soukromá oční klinika

U vinohradské nemocnice vzniká soukromá oční klinika
Pavel Kuchynka
• 
ZDROJ: čtk
Adéla Čabanová

Adéla Čabanová

Naproti vchodu do pražské nemocnice Královské Vinohrady roste nová soukromá oční klinika. Staví ji firma odborníka na laserové operace očí Pavla Kuchynky, který ve vinohradské nemocnici působí jako přednosta oční kliniky.

„Zdravotnické zařízení bude zaměřeno na oční vyšetření a související korekce očních vad laserem,“ potvrdil E15 Kuchynka. „Předpokládá se těsná spolupráce s nemocnicí,“ doplnil přednosta. Nové zařízení by mělo začít fungovat v první polovině roku 2017.

O podrobnostech financování se Kuchynka nezmínil. Firma Ambulatorium Vinohrady, jejímž je jediným akcionářem, si loni schválila možnost přijetí půjčky na rekonstrukci a výstavbu kliniky nanejvýš do 65 milionů korun. Prodej domu a pozemků ve Šrobárově ulici firmě schválilo v roce 2010 zastupitelstvo Prahy 3 za 8,7 milionu korun.

Souběhy praxí, kdy lékař pracuje v soukromé ordinaci a zároveň v nemocnici, jsou poměrně běžné

Zařízení chce pracovat s typy laserů, které sousední nemocnice na oční klinice nemá. „Z mých kalkulací je zřejmé, že soukromému zdravotnickému zařízení se tento typ operací vyplatí,“ uvedl Kuchynka. Zkušenosti ze soukromé oční kliniky má, spoluzakládal soukromé Oční centrum Praha a několik let v něm působil.

Vedení vinohradské nemocnice nechce zatím projekt svého lékaře nijak hodnotit a ani jinak blíže komentovat. „Nemocnice neobdržela žádnou nabídku spolupráce,“ uvedl pouze mluvčí Lukáš Matýsek.

Souběhy praxí, kdy lékař pracuje v soukromé ordinaci a zároveň v nemocnici, jsou poměrně běžné. Pro nemocnici může být smysluplné, pokud jí lékař přivede ze své soukromé ambulance nové pacienty.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!