V Praze nouzově přistálo letadlo ČSA. Stejný typ měl potíže už v úterý | E15.cz

V Praze nouzově přistálo letadlo ČSA. Stejný typ měl potíže už v úterý

Letoun ATR 42 Českých aeroliní
Letoun ATR 42 Českých aeroliní
• 
ZDROJ: E15 Stepan Bruner

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na pražském Letišti Václava Havla muselo večer nouzově přistát letadlo Českých aerolinií , které směřovalo do Štrasburku. Příčinu momentálně zjišťují technici. Na palubě letounu ATR 42 bylo 18 lidí.

„Piloti se rozhodli se strojem přistát zhruba dvě až tři minuty po startu. Přesný důvod zatím neznáme, letadlo je v péči techniků,“ sdělil mluvčí aerolinek Daniel Šabík.

Letadla ČSA postihly technické potíže už podruhé během několika dní. V úterý musel v Hamburku přistát rovněž letoun ATR 42 na lince z dánského Billundu do Prahy kvůli závadě na jednom z motorů.

Na pražském letišti naposledy nouzově přistálo letadlo na konci dubna. V proudovém letounu Learjet letícím z Prahy do Londýna se tehdy rozsvítila kontrolka signalizující možnou závadu.

Loni například nouzově přistálo na pražském letišti letadlo ruské společnosti Ural Airlines se 160 cestujícími kvůli obavám z poškození po podezření ze střetu s ptákem. V roce 2012 zase rovněž preventivně kvůli podezření na technickou závadu v Praze přistálo letadlo ČSA se 42 cestujícími.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video