Vitana má problém na Slovensku, jeho úřady nařídily stáhnout balený kmín | E15.cz

Vitana má problém na Slovensku, jeho úřady nařídily stáhnout balený kmín

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kontrolorům vadí přítomnost hořčice, měla být podle nich uvedena ve složení výrobku. Jde o stopové množství, brání se firma.

Slovenské úřady nařídily jedné ze slovenských obchodních sítí a logistickému centru stáhnout šarži balení mletého kmínu od české společnosti Vitana. Učinily tak poté, co ve zkoumaném vzorku analýza potvrdila přítomnost hořčice, která nebyla uvedena ve složení výrobku na obalu. Vedoucí úřadu slovenské veterinární a potravinové správy Paulína Kojnoková řekla, že inspektoři vydali zmiňované opatření již krátce před loňskými vánočními svátky.

"Podle informace Úřadu slovenské veterinární a potravinové správy bylo v mletém kmínu J.C.Horn detekováno 10,1 mg hořčice. Jedná se o stopové množství, které při běžném použití tohoto výrobku nemůže mít vliv na jeho zdravotní nezávadnost," reagovala ředitelka oddělení kvality Vitany Martina Frolíková.

Nařízení o stažení výrobku šarže s označením L0803162 a datem minimální trvanlivosti 8. březen 2018 se týká obchodní sítě CBA Slovakia, která provozuje v zemi více než tři stovky maloobchodních prodejen, a také centrálního skladu společnosti Raben logistics Slovakia na západě země.

Není známo, jaké množství zmiňovaného výrobku musejí podnikatelé z trhu stáhnout. Analyzovaný vzorek mletého kmínu od českého výrobce odebrali slovenští inspektoři v obchodní síti CBA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video