Andrej Babiš - Zeman? Nemám s ním téměř nic společného | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zeman? Nemám s ním téměř nic společného, řekl Babiš německým novinám

Zeman? Nemám s ním téměř nic společného, řekl Babiš německým novinám
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Daniel Černovský, CNC / Blesk

ČTK

S prezidentem Milošem Zemanem nemám téměř nic společného, je přesvědčen premiér Andrej Babiš. Řekl to v rozhovoru s německým listem Die Welt. Třiasedmdesátiletého politika v něm zároveň označil za svého prezidenta. Proti Zemanovi je podle něj vedena kampaň.

"Téměř vůbec nic," odpověděl Babiš stručně na otázku, co má společného se Zemanem. "Poslouchejte, je to můj prezident. Podporoval jsem ho. Nemáme sice vždycky stejný názor, ale on mě také podporoval," řekl pak na další dotaz český premiér v demisi, který také vyjádřil spokojenost s výsledkem prezidentských voleb.

"Jeho problém spočívá v tom, že vy, západní novináři, kopírujete všechny hlouposti, které napíšou jeho nepřátelé. Je proti němu vedena kampaň. Ale i já jsem ho v některých bodech kritizoval," uvedl dále Babiš, který před druhým kolem voleb hlavě státu doporučil, aby se distancovala od svých nejbližších spolupracovníků - kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého.

Šéf české vlády také vyjádřil názor, že Zeman zpočátku zveličoval téma migrace. Především se ho ale podle něj chopila pravicově extremistická strana v Česku. Jakou má na mysli, neupřesnil.

Babiš: Lithium má těžit stát. Objem zásob prozkoumá státní podnik Diamo

Babiš, který je v Německu stejně jako Zeman často označován za populistu, byl v rozhovoru dotázán i na amerického prezidenta Donalda Trumpa a někdejšího italského premiéra Silvia Berlusconiho, tedy dvojici politiků, s nimiž bývá často srovnáván. "S Trumpem jsem měl dříve společné to, že jsme oba měli české ženy. To je všechno. A co se týče Berlusconiho: Nemám žádné televize, jen jeden hudební kanál," řekl Babiš.

Předseda hnutí ANO se vyjádřil také k tvorbě vlády. Zopakoval, že by nejraději stál v čele menšinového kabinetu. Uvidí se podle něj, koho si do svého čela na nadcházejícím sjezdu zvolí sociální demokraté. "Ale jsem zklamán ze všech stran, které se z různých důvodů zdráhaly podpořit moji vládu," řekl Babiš.

Pithart: Dělit voliče na pražskou kavárnu a venkovskou hospodu je nebezpečné

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!