Bitcoin roste na nová letošní maxima, překročil hranici deseti tisíc dolarů | E15.cz

Bitcoin roste na nová letošní maxima, překročil hranici deseti tisíc dolarů

vaj

Zhodnocování nejrozšířenější kryptoměny nekončí. Po kontinuálním růstu se valutě podařilo překonat hranici deseti tisíc dolarů.

Obdobně povyskočil také kurz druhé nejrozšířenější virtuální mince etheru, ten roste o téměř osm procent. Blíží se třem stovkám dolarů. Spoluzakladatel analytické společnosti Fundstrat Thomas Lee upozorňuje, že v případě bitcoinu dosažení desetitisícové mety bude znamenat spuštění nového cyklu investiční mánie. Snadno by přilákalo nové spekulanty motivované obavou, aby nepropásli nafukování cenové bubliny. Deset tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 227 tisíc korun, stál jeden bitcoin naposledy v březnu loňského roku.

Letos si ale virtuální měna připisuje přes 150 procent, podle části analytiků jde o důsledek oznámení Facebooku, že připravuje svou vlastní kryptoměnu. „Zprávy o nové měně Facebooku bitcoinu určitě pomáhají. Firma pomáhá věřit tomu, že se celá tato vývojová cesta uchytila a nejde jen o krátkodobou módu,“ uvedl tento týden pro E15 ekonom Dominik Stroukal. Podle kryptoměnového investora Radomíra Eliáše ale aktuální růst bitcoinu bude mít je krátké trvání. „Nyní se blíží doba dovolených a tradeři se snaží urvat poslední přiležitosti. Podle mého odhadu cena bitcoinu poroste ještě zhruba další dva týdny, kolem 27. července ale asi opět spadne dolů,“ vysvětlil s tím, že informacemi o připravované měně Facebooku se podle jeho mínění nechají ovlivnit jen méně zkušení investoři.

Facebook už se svou kryptoměnou naráží u regulátorů
Facebook představil vlastní digitální měnu. Nazval ji libra

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!