Bitcoin padá. O bezpečném úložišti hodnoty se prý mluvit nedá | E15.cz

Kurz bitcoinu padá. Analytik: O bezpečném úložišti hodnoty nemůže být řeč

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Světové finanční trhy prodělávají mimořádně špatný týden a kryptoměny nejsou výjimkou. Bitcoin během středečního rána odepisoval čtyři procenta své hodnoty, jiné rozšířené virtuální mince téměř dvakrát tolik.

Zatímco do probíhajícího týdne vstoupil bitcoin s cenovkou 9900 dolarů za virtuální minci, postupně se propadl až k 9100 dolarům a sestoupil tak na nejnižší hodnoty za zhruba měsíc. Během ani ne tří dnů se z celkové hodnoty všech známých virtuálních měn vypařilo téměř 30 miliard dolarů. Jejich tržní kapitalizace podle portálu CoinMarketCap nyní dosahuje 261 miliard dolarů.

Vývoj bitcoinu a spol. tento týden konstrastuje se zlatem, které se kvůli strachu z dalšího rozšíření koronaviru dostalo až na sedmiletá maxima. Potvrdilo tak svou roli „bezpečného přístavu“ v dobách nejistoty na trzích. Bitcoinu přitom řada jeho zastánců přisuzuje stejný význam, když o něm mluví jako o digitálním zlatu.

„Bitcoin má spíš status alternativní investice pro období, kdy jsou všechna ostatní aktiva nadhodnocená,“ řekl podle agentury Bloomberg Mark McCormick ze společnosti TD Securities. „Je složité argumentovat ve prospěch tvrzení, že bitcoin status úložiště hodnoty vůbec někdy získal,“ dodal investiční stratég.

Podle portálu Cointelegraph ale může být příčinou aktuálního propadu spíše než panika z koronaviru nevyhnutelná cenová korekce předchozího masivního nárůstu hodnoty kryptoměn.

Bitcoin od začátku roku dosáhl až 40procentního zhodnocení, řada jiných digitálních mincí ještě výrazně vyššího. V této souvislosti se pokles virtuálních mincí jeví jako poměrně přirozený, nastiňuje Cointelegraph.

Nejistota na globálních trzích panuje už od začátku roku. Podnítil ji americký atentát na íránského generála Kásima Sulejmáního. Zprávy o rozšíření koronaviru přišly zanedlouho poté.

I přes aktuální pád stále zůstává hodnota bitcoinu o téměř 30 procent vyšší než na začátku roku. V případě zlata činí nárůst za stejné období osm procent. Naopak americké indexy jako S&P 500 a Nasdaq během necelých dvou měsíců na své hodnotě mírně ztratily.

Aktuální kurz bitcoinu:

Chcete mít jistotu, že vás dění na kryptoměnových trzích nemine? Staňte se členy facebookové skupiny Kryptoměny E15. Na každý nový článek a příspěvek dostanete na sociální síti upozor

nění >>>

Kryptoměny E15 Autor: E15

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video