Propadu trhu navzdory. Jedna z nejrozšířenějších kryptoměn vzrostla za měsíc o 70 procent | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Propadu trhu navzdory. Jedna z nejrozšířenějších kryptoměn vzrostla za měsíc o 70 procent

Jan Vávra

Jan Vávra

Výrazné zhodnocení virtuálních měn bývá poslední dobou spíše výjimkou. Jednu takovou ale představuje „mince“ Binance Coin (BNB), kterou pro své potřeby využívá stejnojmenná burza kryptoaktiv. Za poslední týden vzrostla hodnota BNB o třetinu, během uplynulých třiceti dní o zhruba sedmdesát procent.

Během dnešního rána se Binance Coin obchodoval až za zhruba 9,7 dolaru, navíc pronikl do první desítky nejrozšířenějších kryptoměn. Jeho celková tržní hodnota dosahuje 1,3 miliardy dolarů. Pak ale začal ztrácet.

Cenový růst následoval řadu oznámení jedné z největších kryptoměnových burz Binance. Ta má v blízké době mimo jiné převést BNB na svůj vlastní blockchain, dosud uvedená měna využívá datové infrastruktury etherea.

Bitcoin zažívá nejdelší pokles ve své historii

Binance má navíc za sebou úspěšný rozjezd své platformy Launchpad, kde mohou začínající projekty upisovat po vzoru ICO své vlastní virtuální mince. Nedávno se jejích služeb rozhodl využít start-up Fetch.AI zaměřený na možnosti propojení umělé inteligence s blockchainem. Právě pomocí BNB mohou zájemci do projektů představených v rámci Launchpadu investovat.

Publicista a analytik Yashu Gola pro CCN upozorňuje, že jejich úspěch či pád bude mít výrazný vliv na dlouhodobé zhodnocení BNB. Na základě technické analýzy ale dodává, že v dohledné době by se hodnota této měny mohla propadnout, neboť stávající cenová hladina prý ještě není příliš ustálená.

Glosa Jana Vávry: Medvědí kryptoměny
Česká kryptoměnová burza NakamotoX končí


 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!