Apple se zajímá o umělou inteligenci, během týdne koupil dvě firmy | E15.cz

Apple se zajímá o umělou inteligenci, během týdne koupil dvě firmy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Dweider via Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0)

Karel Javůrek, Živě.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Apple obvykle nakupuje menší technologické startupy, ale začátkem měsíce koupil dle informací Bloombergu rovnou dva během jednoho týdne. Oba se zabývají vývojem v oblasti umělé inteligence.

První společností byla VocalIQ, která se specializuje na zpracování hlasu nejen v rámci snímání, ale i strojového mluvení s cílem mnohem přirozenější konverzace. Soustředila se i na zlepšení chápání kontextu a příkazů od uživatele. Je jasné, že technologie a tým se v tomto případě začne integrovat pro vylepšení Siri. Zajímavostí je, že VocalIQ spolupracovala s General Motors na hlasovém ovládání v automobilech.

Druhou společností je Perceptio, jež se zase zaměřuje na umělou inteligenci běžící na mobilním zařízení bez nutnosti předávat velké množství uživatelský dat. Zkrátka podobný směr, který se snaží dělat i Apple – zpracovat řadu příkazů v samotném zařízení bez nutnosti posílání dat do internetu a cloudu.

S tím souvisí i vyvíjená technologie pro rozpoznávání obrazu v reálném času, což se Applu může hodit například v případném automobilu bez řidiče, kdy nelze spoléhat pouze na externí data.

Článek vyšel na webu Živě.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video