Automobilový průmysl čeká transformace. Elektromobily budou levnější než klasická auta | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Automobilový průmysl čeká transformace. Elektromobily budou levnější než klasická auta

Ondřej Pavlůsek - Auto.cz

Drastická transformace čeká podle studie společnosti Bloomberg New Energy Finance automobilový průmysl. Přinést by měla výrazné zlevnění cen elektromobilů a následný růst jejich prodeje. To vše na úkor vozů se spalovacími motory.

Elektromobily mohou být podle studie společnosti Bloomberg New Energy Finance (BNEF) do poloviny dvacátých let jednadvacátého století levnější než automobily se spalovacími motory. Za snížením cen elektromobilů na úroveň automobilů se spalovacími motory mají stát především stále se snižující náklady na výrobu baterií.

Snížení cen elektromobilů ve druhé polovině dvacátých let a třicátých letech dvacátého století pak má spolu s nižšími náklady na provoz oproti vozům se spalovacími motory stát za výrazným zvýšením jejich prodejů oproti současnosti.

BNEF dále uvádí, že v roce 2040 již mohou elektromobily představovat 57 procent všech nových osobních automobilů prodaných na celém světě. Elektrická vozidla pak mohou ve stejném časovém rámci představovat i podobné procento prodejů lehkých užitkových vozidel v USA, Evropě a Číně.


Celý článek najdete na webu auto.cz >>>


K možnému vzniku třetí největší automobilky na světě říká své i Paříž. Klade si podmínky
Vozil italského premiéra, před únosci jej ale nezachránil. Poslední velký Fiat neměl nástupce
Tatra poprvé dodá vozy izraelským záchranným složkám, vybaví tamní hasiče

Autor: Ondřej Pavlůsek - Auto.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!