Banksy úřadoval na východě Anglie, vytvořil nové graffiti | e15.cz

Banksy úřadoval na východě Anglie, vytvořil nové graffiti

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Graffiti umělec známý pod jménem Banksy vytvořil nová díla v přístavním městě Lowestoft na východě Spojeného království. Svůj podíl na nových uměleckých dílech potvrdil ve videu prostřednictvím svého Instagramu. Uvedl to server CNN. Celou akci Banksy nazval „A Great British Spraycation“. 

V anglickém přístavním městě mohou jeho obyvatelé a turisté obdivovat například nově vzniklé graffiti racka u kontejneru s odpadky, krysu relaxující na lehátku a zvedající sklenici martini či malého chlapce kopajícího v písku. Ve videu zveřejněném na Banksyho oficiálním instagramovém účtu je možné vidět autentické záběry tohoto tvůrce při tvorbě maleb. 

Banksy, jehož pravá identita zůstává i nadále předmětem dohadů, na sebe letos upozornil malbou prchajícího vězně z věznice v anglickém Readingu. Muž na útěku má údajně velice připomínat místního nejslavnějšího trestance, dramatika, básníka a spisovatele Oscara Wildea. V Banksyho podání Wilde slézá po laně spleteném z prostěradel, přivázaném k psacímu stroji. 

Kromě povyku kolem nově zveřejněných uměleckých děl Banksyho si velkou pozornost získává i jeho tvorba prostřednictvím aukcí. Například letos byla prostřednictvím aukčního domu Christie’s vydražena jeho malba s názvem Game Changer, a to v přepočtu za 426 milionů korun. Jde o podobiznu chlapce, který si hraje s panenkou zdravotní sestry. Výtěžek z této aukce měl být podle Reuters použit na podporu britských zdravotníků v boji proti koronavirové epidemii. 

Na nejnovější a dřívější Banksyho díla se podívejte v galerii:

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video