Billy Boy mají titul na dosah

Boleslavští florbalisté ladí formu pro play-off. V extralize jsou druzí a o finále nechtějí přijít.

Před sezonou se o vrcholu extraligy mluvilo, teď se jeví tato možnost jako pravděpodobná. Florbalisté Billy Boy Mladá Boleslav jsou druzí a daří se jim.

Zvládají konce

„Byť jen malým rozdílem, zápasy vyhráváme. Vedeme o jediný gól, a přesto dokážeme zápas udržet ve svých rukách. V minulých sezonách se nám to nedařilo,“ říkal na začátku extraligového ročníku Jiří Bouška.
Podobný kousek předvedli Sokolové i v sobotu. V napínavém derby s Libercem strhli vedení na svou stranu až v poslední minutě. Gólu předcházel oddechový čas, při kterém se tabulky a fixu ujal nový asistent trenéra Viktor Kolář. Ten přišel do Mladé Boleslavi právě z Liberce.
„Hráči celou situaci zahráli naprosto přesně, jak jsem to namaloval. Asi budu platit zápisné,“ říkal s úsměvem po zápase. Šťastným autorem klíčového gólu byl Pavel Bouška, mladší bratr Jiřího Boušky. „Nepředpokládali jsme, že začneme tak špatně. Úvod zápasu jsme podcenili, ale ve druhé třetině jsme se trochu zvedli. Ani ve třetí třetině nebyl náš výkon přesvědčivý, naštěstí to na výhru stačilo. Můžeme být spokojení,“ pochvaloval si střelec.
Konce zápasů tedy florbalisté zvládají bravurně, teď chtějí zlepšit i začátky. Proti slabším soupeřům se jim totiž úplně nedaří prodat svou výraznou převahu. Proto musí často hrát v plném nasazení až do konce.

Začátky jim nejdou

„Tím že jsme rychle neodskočili hned v úvodu, kdy jsme po dvou gólech a zvratu polevili, bylo utkání dramatické,“ připustil druhý kouč Kolář. Na to se chce s mužstvem zaměřit.
Řeči o účasti ve finále florbalisté podložili dobrou hrou a skutečně mohou pomýšlet na úspěch. „Letos to finále snad konečně vyjde, i když je podle mě tento rok extraliga vyrovnanější,“ věří Pavel Bouška.
Viktor Kolář působí ještě přesvědčivějším dojmem. „Naším jediným cílem je účast ve finále. S tím jsem také do Boleslavi přišel. Kádr nemá jen na účast v souboji dvou nejlepších. Jsem přesvědčený, že má na to, aby extraligu vyhrál. Musíme však začít pracovat ještě více jako tým a ne jako sdružení skvělých individualit. To nám trochu chybí,“ řekl Kolář.
Zdůrazňuje, že česká nejvyšší soutěž je opravdu kvalitní a její úroveň rozhodně neklesá. „Spousta lidí extraligu podceňuje. Já si myslím, že její úroveň je srovnatelná s tou švýcarskou,“ dodal Kolář.

V Praze prohráli

Vypadá to, že vše klape. Jedinou vráskou na čele je pondělní prohra 6:8 v předehrávce sedmnáctého kola na půdě SSK Future. Body stál Sokoly ospalý začátek. Tento nedostatek se zatím odstranit nepodařilo. „Zápas jsme si prohráli špatným výkonem na začátku zápasu a svou nedisciplinovaností v závěru utkání,“ zlobili se trenéři Mladé Boleslavi. Další utkání čeká jejich svěřence v neděli 23. ledna v Brně, které je na sedmém místě. Podaří se florbalistům dostat do tempa hned v úvodu?

Florbalová extraliga finišuje

florbalisty Billy Boy Mladá Boleslav čeká posledních 6 zápasů základní části
z dosavadních šestnácti odehraných utkání získali Středočeši 36 bodů
prohráli pouze čtyřikrát
v tabulce jsou na druhém místě o jediný bod (mají zápas k dobru). První je Tatran Střešovice s 37 body
nejproduktivnějším hráčem Sokola je Ondřej Fojta (19+11), druhý je Radim Křenek (12+16)