Budoucnost koupání napoví anketa | E15.cz

Budoucnost koupání napoví anketa

Jestli mají lidé zájem o možnost celoročního koupání naznačí výsledky ankety.

Město zahájilo v únoru velký průzkum o budoucnosti veřejného koupání v Mladé Boleslavi. Do schránky každý dospělý obyvatel dostal, nebo ještě dostane, hlasovací kupon. Ten může vyplnit a odnést do jednoho z desítky boxů ve městě.
Když totiž loni magistrát přišel s plánem zastřešit dokončený aquapark a využívat jej díky odnímatelné střeše a stěnám po celý rok, vyvolalo to odmítavé reakce. „Proto jsme se rozhodli poradit s veřejností, abychom měli jasný názor, zda lidé nechtějí spíš klasický aquapark,“ uvedl náměstek primátora Adolf Beznoska.
Týdeník Sedmička udělal bleskový průzkum mezi čtyřiceti lidmi a většina zakrytí bazénu odmítla. Případně je anketa vůbec nezaujala.
„Je mi to úplně jedno, moře je moře a bazén, natož krytý, nepotřebuji,“ reagoval osmnáctiletý Michal Koudelka.
Lidé se rozhodují mezi dvěmi možnostmi. První varianta je na vizualizaci, přistavěný bazén určený celoročně ke kondičnímu plavání by měl pětadvacet metrů. Druhá možnost je podobná, město by ovšem nezastřešilo současnou plovárnu a nový komplex by i s dalšími atrakcemi vyrostl samostatně nedaleko.
Dnes mohou lidé v Boleslavi kromě letního aquaparku využívat pouze pětadvacetimetrový bazén v sokolovně. Ten by potřeboval rekonstrukci, přesto se zde odehrávají veškeré tréninky úspěšného klubu s dlouhou historií i hodiny plavání boleslavských škol.
Za vodními atrakcemi jezdí lidé v zimě do Jablonce nad Nisou, Liberce, Jičína či Kolína.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.