Bývalé Federální shromáždění hostí moderní umění | E15.cz

Bývalé Federální shromáždění hostí moderní umění

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Osm dní bude hlavní město patřit tanci. Na několika divadelních scénách v Praze se ode dneška do 16. října uskuteční představení festivalu nazvaného 4 + 4 dny v pohybu.

Pořadatelé program umístili do netradičních prostor. Umělci vystoupí v budově bývalého Federálního shromáždění.

Jedním z pořadů festivalu je i unikátní projekt SPAM – Karel Gott Prager autorské trojice Vladimir 518, Ondřej Anděra a David Vrbík, který má za cíl přiblížit architekta Pragera, který někdejší sídlo Federálního shromáždění navrhl. „Bude to něco mezi koncertem a přednáškou,“ řekla za organizátory Denisa Václavová.

Do sekce spojené s budouvou patří mimo jiné i street-artový projekt brazilského umělce Gustava Ciríaca a německé performerky Andrei Sonnenbergové. Spočívá v bezeslovné procházce dvaceti lidí svázaných k sobě elastickým lanem.

Umělci z celého světa

Letošní ročník je podle uměleckého ředitele festivalu Pavla Štorka výjimečný tím, že se podařilo pozvat umělce ze všech koutů světa. „Vážíme si třeba účasti australského souboru Chunky Move, jehož představení originálně spojuje video a tanec,“ řekl Štorek s tím, že představení je zajímavé i pro nezasvěceného diváka.

Pořadatelé považují za velmi vydařené také vystoupení izraelské choreografky Yasmmen Godderové, ve kterém umělkyně pomocí tance vyjadřuje intimní život několika lidí.

„Celý letošní ročník je zaměřený výrazně na intimitu a vztahovost. Nejde ale o kýčovitá sdělení. Spíše lze mluvit o naprosté otevřenosti,“ tvrdil Štorek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.