Češi preferují v mobilech Android a Windows. Apple ztrácí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Češi preferují v mobilech Android a Windows. Apple ztrácí

Češi preferují v mobilech Android a Windows. Apple ztrácí
Chytrá mobilní zařízení (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Samsung, Nokia a Sony jsou v Česku nejprodávanější značky mobilních telefonů. To se promítá i do využití operačních systémů. Zmíněné firmy totiž využívají k provozu svých mobilů Android či Windows. Třetí Apple se svým systémem iOS ztrácí a má na českém trhu podíl necelých sedm procent.

Nejoblíbenějším operačním systémem v mobilních telefonech v ČR byl ve třetím čtvrtletí Android. Jeho podíl i podíl druhého Windows Mobile rostl. Naopak třetí Apple iOS ztrácel. Vyplývá to z údajů analytické firmy IDC.

Android od Google zvýšil svůj podíl mezi nově prodávanými telefony proti druhému čtvrtletí o 1,5 procentního bodu na 75,3 procenta, tedy tři čtvrtiny trhu. Druhý Windows Mobile rostl na 13,8 procenta. tyto platformy získaly zejména na úkor iOS, který ztratil 2,1 bodu na 6,7 procenta. Následuje Blackberry s necelými čtyřmi procenty.

Microsoft posiluje

Podle českého zastoupení Microsoftu se od července do září do České republiky dodalo a aktivovalo dvojnásobně více zařízení s Windows Phone oproti iPhonům s iOS. „Dostat se na druhou příčku v počtu prodaných zařízení patřilo k našim cílům pro tento rok a jsme rádi, že jsme jej dosáhli již tak brzy,“ uvedl René Keyzlar z českého Microsoftu.

V České republice se ročně prodá kolem 2,7 až 2,8 milionu mobilních telefonů. Do září to bylo kolem 1,8 milionu zařízení. Nejprodávanější je letos Samsung, následuje Nokia a Sony. Na dalších místech jsou HTC a Huawei.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!