Dražba nemovitostí otrokovického Moravanu vynesla 31,7 milionu | e15.cz

Dražba nemovitostí otrokovického Moravanu vynesla 31,7 milionu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dražba nemovitostí zkrachovalé letecké společnosti Moravan z Otrokovic vynesla 31,7 milionu korun. Zájemci si mohli koupit objekt unimo buněk, energetické zázemí areálu, objekt ubytovny a provozní budovu s jídelnou. Ta jediná se v aukci neprodala. Jaký bude další postup, určí správce konkurzní podstaty, budova pravděpodobně půjde opět do dražby, řekl Josef Machů ze společnosti Prokonzulta, která aukci připravovala.

Dražené nemovitosti mají odhadní cenu 31 milionů korun, celková vyvolávací cena činila 20 milionů korun. Kupci nejvíce licitovali na objekt ubytovny, kde vyvolávací cena byla 8,7 milionu, odhadní pak 12,6 milionu. Montovaný panelový pětipodlažní obytný objekt se 41 bytovými jednotkami a pěti nebytovými prostory se nakonec prodal za 21,6 milionu korun.

„“ poznamenal Machů. Celý výrobní areál otrokovické firmy byl pro dražby původně rozdělen na 19 menších celků, což mělo zajistit jeho snadnější prodej. V aukci byly nabízeny čtyři položky. Tři z nich se prodaly za vyšší než vyvolávací cenu. Z areálu otrokovického Moravanu nyní zůstává bez nového vlastníka provozní budova s jídelnou a komunikace. Krajský soud v Brně vyhlásil konkurz na majetek Libora Sosky, který skupinu firem kolem Moravanu ovládal, před sedmi lety. Věřitelé do konkurzního řízení přihlásili pohledávky přesahující 1,7 miliardy korun. Kromě nemovitostí se už v aukcích prodalo i několik letadel z majetku zkrachovalé firmy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video