Euro 2021: Kdy hrají Češi? Skupiny, program, a soupiska | e15.cz

EURO 2021: Češi postoupili do osmifinále turnaje. Mohou narazit na tým ze světové špičky

iSport.cz, E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

O rok odložené a stále pod oficiálním názvem UEFA Euro 2020. V pátek 11. června začalo mistrovství Evropy ve fotbale. Speciální ročník při příležitosti výročí UEFA proběhne v 11 zemích po celém kontinentu. Česká fotbalová reprezentace zatím vede základní skupinu D, v prvním zápase Češi porazili Skotsko, ve druhém remizovali s Chorvaty. Závěrečné střetnutí vyrovnané skupiny s Anglií odehrají Češi ve svatostánku fotbalu - londýnskem Wembley. V článku přinášíme kompletní informace o nadcházejícím Euru 2021.

Do Eura nastupoval český celek po vítězné generálce s Albánií (3:1). Zatím se českému týmu na turnaji daří. Díky pondělním výsledkům skupiny C mají Češi jistý postup do osmifinále. Teď jen zbývá otázka, na koho v něm narazí. Postup z prvního místa by českému týmu přinesl jednoho ze soupeřů ze světové fotbalové špičky - Francii, Německo, Portugalsko nebo Maďarsko.

Pokud by v tabulce nastala situace kdy by Češi skončili druzí, hráli by v osmifinále s výběrem Polska, Slovenska, Španělska nebo Švédska. Třetí místo v tabulce by znamenalo nadcházející zápas s budoucím vítězem skupiny C, B nebo E. I v tomto případě je však možným soupeřem Čechů vysoce kvalitní tým. V tuto chvíli jde o Nizozemce či Belgičany. 

Kdy hrají Češi na EURO 2021?

Datum Čas Místo Zápas
14. 6. 2021 15:00 Glasgow Skotsko - Česko ONLINE >>
18. 6. 2021 18:00 Glasgow Chorvatsko - Česko ONLINE >>
22. 6. 2021 21:00 Londýn Česko - Anglie ONLINE >>

Kompletní program a rozpis zápasů Euro 2021 >>>

Šilhavého výběr na Euru bez Dočkala i Kúdely

V závěrečné šestadvacetičlenné nominaci českého týmu nakonec chybí bývalý kapitán fotbalové reprezentace Bořek Dočkal. Trenér Jaroslav Šilhavý se kvůli trestu od UEFA ze zápasu Rangers FC - SK Slavia Praha musí obejít i bez Ondřeje Kúdely.

24 týmů v jedenácti zemích po celé Evropě

Původně mělo Euro 2021 hostit 12 stadionů a měst, kvůli koronavirovým restrikcím o pořadatelství ale přišly Bilbao a Dublin. Bilbao nahradila Sevilla, zápasy původně pránované pro Dublin se odehrají v Petrohradu. Z pohledu cestování byl k českému týmu los poměrně milosrdný, protože všechny zápasy odehraje na Britských ostrovech.

Krátce před turnajem se však reprezentace rozhodla, že kvůli koronavirovým opatřením ve Skotsku a Anglii bude na všechna utkání létat z Prahy. Skotské úřady nerespektují protokol UEFA a i v případě pouze jediného pozitivního testu na koronavirus hrozí karanténa celého mužstva. Na český výběr tak jen v základní skupině čeká přes 7 000 km, čímž se okamžitě zařadil mezi týmy, které toho během bojů v základních skupinách nacestují nejvíce. Mezi zápasy budou svěřenci Jaroslava Šilhavého trénovat na Strahově.

Všech 24 kvalifikovaných týmů je rozděleno do šesti skupin po čtyřech týmech, do vyřazovací fáze postupují z každé skupiny dva nejlepší týmy a čtyři nejlepší týmy na 3. místech. Koho mohou čeští fotbalisté potkat v osmifinále, to si prohlédněte v pavouku Euro 2021.

Jak dopadnou na EURO 2021 Češi?

Video se připravuje ...
EURO 2021: Redaktoři věří v český postup, nejvýhodnější je druhé místo

Vše o Euru 2021: výsledky, tabulky, zápasy >>>

Autor: iSport.cz, E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery