Krematorium pro zvířata je skryto za gigantickým zrcadlem | E15.cz

Gigantické zrcadlo v bývalém vojenském prostoru skrývá krematorium pro zvířata

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
2

Více než šest metrů vysoké a přes jedenáct metrů široké zrcadlo uprostřed někdejšího vojenského areálu v Drnově na Kladensku na první pohled připomíná bránu do jiné dimenze. A přesně to byl záměr autora tohoto objektu, architekta Petra Hájka. Za stěnou složenou z malých hexagonálních dílů se totiž nachází krematorium pro zvířata.

„Ač zvíře není člověk, tak mnohdy dokázalo být odrazem toho lepšího, co v lidech je. Stejně tak jeho vypravení na poslední cestu by mělo umět všechno tohle odrážet. Proto si říká o čas a prostor,“ zní motto služby s názvem Věčná loviště

Stejnojmenný objekt, který vznikl v Drnově podle návrhu architekta Hájka, v sobě skrývá obřadní síň, kremační zařízení, kancelář a sklad uren. Ve zkušebním provozu funguje od loňského roku, přede dvěma týdny byl zkolaudován. 

Věčná loviště provozují dva spolužáci z pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové Martin Chum a Michal Šeba. Autor projektu Petr Hájek je mimo jiné i autorem projektu na rekonstrukci Invalidovny a architekt roku 2018.

Objekt si můžete prohlédnout v následující galerii.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video