GTT 115 Superyacht: Jachta od Porsche, na které jen skokanské prkno stojí půl milionu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

GTT 115 Superyacht: Jachta od Porsche, na které jen skokanské prkno stojí půl milionu

Stanislav Kolman - Autorevue.cz

Plavidlo, které vznikalo ve spolupráci s Porsche, má košatou příplatkovou výbavu. Většina prvků z ní však stojí více než samotné modely značky.

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o luxusní jachtě, která vznikala ve spolupráci s automobilkou Bugatti. Nyní tu máme další obdobný projekt. Společnost Dynamiq postavila plavidlo s německým Porsche v zádech. Výsledkem partnerství je projekt GTT 115 Superyacht.

Abychom byli konkrétní, na stavbě lodi se podílelo Studio FA Porsche. To sice patří německé automobilce, ale designové služby nabízí mnoha klientům po celém světě.

Bugatti Chiron bude mít větší sestru. Luxusní loď se salonkem i ložnicí

Tvůrci nedávno spustili konfigurátor tohoto stroje. Skromně vybavenou jachtu lze pořídit za 315 milionů korun. Příplatkové položky zahrnují například sportovní balíček (6 630 000 Kč) se speciálním lakem, provedením z uhlíkových vláken či prémiovým čalouněním.

Bugatti postavilo exkluzivní jachtu s cenou od 54 milionů korun

Bar na terase přijde na 1,5 milionu korun. Dále si můžete pořídit venkovní nábytek (9,5 milionu), sadu povlečení za milion či ještě o něco dražší uniformy pro posádku. Jednou z levnějších příplatkových položek je například skokanské prkno, to vyjde na půl milionu.

Jelikož si asi nikdo z nás nebude moci tuto jachtu dovolit, autoři nás potěšili alespoň oficiálními snímky a videem, které plavidlo i s procesy tvorby představuje. A nutno říct, že po vzhledové stránce se projekt opravdu vydařil.

Autor: Stanislav Kolman - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!