Hraní jako koníček – zábava a adrenalin, jděte do toho ale s rozumem | E15.cz

Hraní jako koníček – zábava a adrenalin, jděte do toho ale s rozumem

Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

I když výhra řadě lidí změní život – není garantovaná. V sázení rozhoduje náhoda a štěstí, spolehnout se na ně ale nemůžete. Sazka chce projektem HRAJ S ROZUMEM upozornit na to, aby lidé hráli jen tehdy, přináší-li jim to radost a zábavu.

Jak být zodpovědným hráčem?

Hlavní a nejzásadnější je hrát tak, abychom se dobře bavili. „Zábava musí přinášet radost, a když se to vymkne, je třeba nebát se a začít s tím něco dělat. A proto se snažíme upozornit na to, že není špatně nastavit si své herní limity. Jsme si jisti, že každý velký hráč ví, kdy má přestat,“ upřesňuje Veronika Diamantová, manažerka projektu Hraj s rozumem. A upozorňuje, že nikdy bychom neměli sázet víc, než můžeme.

Aby hraní zůstalo hezkým koníčkem, je třeba hlídat si čas i peníze. Vždy se totiž vyplatí vědět, kolik volných prostředků můžeme do zábavy vložit. Pomoci může rozpočet, který nám snadno ukáže, jak moc peněz máme na koníček k dispozici. Budeme tak mít větší jistotu že hraním netratíme víc, než bychom si přáli. A to platí i s časem. Mít pár hodin v týdnu volno na zábavu se hodí, nesmíme ale překračovat své limity a věnovat zábavě času více než rodině nebo přátelům.

Autor: SAZKA

Náhoda, ne pravděpodobnost

I když se nám může třeba několikrát za sebou opravdu zadařit, je dobré mít na paměti, že zábava není prostředkem k okamžitému zbohatnutí. Ačkoliv se nám může dařit, měli bychom si být vědomi také situace, kdy tomu tak být nemusí. A proto je třeba být připraven nejen vyhrávat, ale i prohrávat. „Ani matematická pravděpodobnost, ani návody na internetu. Vždy rozhodují náhoda a štěstí,“ komentuje manažerka projektu Hraj s rozumem a dodává, že se vyplatí znát výhody i rizika, které může například některá z rizikovějších her, i když třeba výjimečně, přinést.  

Známé prostředí a dobrá nálada

Možná si to někdy ani neuvědomujeme, ale naše duševní rozpoložení významně ovlivňuje to, jak se v určitých chvílích rozhodujeme. „Ať už jsme unavení nebo ve stresu, vše se na našem rozhodování podepisuje, a proto se snažíme apelovat na to, aby se naši hráči pouštěli do zábavy jen tehdy, cítí-li se psychicky dobře. Jen tehdy jim bude přinášet radost. A to je pro nás to nejdůležitější,“ uzavírá Veronika Diamantová ze Sazky a dodává, že by se lidé neměli pouštět do hraní ani pod vlivem drog, alkoholu a jiných návykových látek. Jednotlivé body Desatera si můžete přečíst zde.

Máte svou zábavu pod kontrolou?

Máte pocit, že vám hraní zasahuje do osobního života možná více, než byste si přáli? Vyzkoušejte si anonymní test a zjistěte, jak na tom jste. Jedná se o orientační výsledek, který uvidíte pouze vy a nikdo jiný. Nemusíte se tak bát, že by byl výsledek veřejný.

Autor: SAZKA

O projektu Hraj s rozumem

Aby hra zůstala zábavou

Společnost Sazka vnímá aktivity týkající se zodpovědného hraní jako přirozenou součást svého podnikání. Ať už hraje zákazník kteroukoli hru, je nezbytné, aby v ni měl stoprocentní důvěru.

Hlavními prioritami projektu HRAJ S ROZUMEM je především posilování primární prevence a zodpovědnosti v českém zábavním průmyslu. Sazka tedy chce informovat hráče o tom, jak hrát, aby zábava zůstala bezpečnou, jak předcházet potenciálním problémům, jak správně nastavit své herní limity, aby hra nepůsobila existenční ani sociální problémy. Cílem je především věnovat pozornost tomu, aby hráči hazardních her vnímali samotné hraní jako zábavu a nedostávali se do problémových situací spojených s rizikovým chováním.

Sazka má jako jediná společnost v České republice ucelený systém zodpovědného hraní prověřený auditory, což potvrzují certifikáty WLA – World Lottery Association a EL – European Lotteries. Společnost vytvořila ve spolupráci s odborníky a adiktology Desatero zodpovědného hraní, osobní test, spolupracuje na pravidelné bázi s adiktology, ale i na programech, které zvyšují povědomí o oblasti problémového hráčství, např. spolupráce s organizací Podané ruce a účast na projektu Hraní. Sazka patří také k aktivním partnerům odborných debat nejen v rámci České republiky, ale i jako člen mezinárodních asociací.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video