Ikonická značka Testarossa žije dál | E15.cz

Ikona z plakátů Testarossa žije dál. Ferrari vyhrálo spor o užívání značky u evropského soudu

sou

Italský výrobce luxusních vozů Ferrari může dál využívat legendární značku osmdesátých let Testarossa. Rozhodl o tom ve čtvrtek Soudní dvůr Evropské unie v Lucemburku, píše agentura Bloomberg.

Přestože se produkt už neprodává, ochranná značka zůstává platná, dokud její držitel provádí servis nebo například prodej tohoto zboží z druhé ruky, odůvodnil soud své rozhodnutí.

Značka Testarossa se odkazuje na slavný závodní model Ferrari Testa Rossa, který na přelomu 50. a 60. let  několikrát zvítězil v závodě 24 hodin Le Mans. Testa Rossa v překladu znamená „červená hlava“ a odkazuje na červeně lakované hlavy válců motoru. 

Masovější model Testarossa šel do sériové výroby v roce 1984, ale už v 90. letech výroba dvanáctiválcového supersportu, který se v dané době řadil k nejrychlejším autům světa a plakátovou ikonou mnoha automobilových fandů, jejich výroba skončila.

Následně byla značka předmětem soudního sporu v Německu. Před třemi lety tam soud rozhodl o odebrání značky, protože ji její majitel údajně roky nevyužíval tak, jak měl. Toto rozhodnutí ale Soudní dvůr Evropské unie nyní zrušil. Ferrari na rozhodnutí soudu zatím nereagovalo.

Autor: sou
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!