Internetová válka pokračuje: Alza musela stáhnout web namířený proti Heurece | E15.cz

Internetová válka pokračuje: Alza musela stáhnout web namířený proti Heurece

Arsen Lazarevič

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší český internetový obchod Alza nesmí dále provozovat stránku BezHeureky.cz, která od května vyzývala ostatní prodejce k opuštění cenového srovnávače Heureka. Vyplývá to z předběžného opatření soudu, které Heureka zveřejnila.

Alza spustila web kvůli koupi Heureky ze strany investiční skupiny Rockaway Capital, kterou v květnu schválil antimonopolní úřad. Součástí tohoto nákupu byl i internetový obchod Mall, jeden z hlavních konkurentů Alzy. Podle jedničky českého internetového prodeje kvůli tomu může existovat střet zájmů, protože Rockaway Capital má přístup k množství dat o českých e-shopech. Heureka to ale vylučovala a proti této stránce se rozhodla bránit soudně. 

Původní obsahu z webu BezHeureky zmizel kvůli soudnímu rozhodnutí už ve čtvrtek. „Soud uznal, že stránky obsahovaly nepodložené nepravdy, a tak na základě předběžného opatření musela Alza stránky stáhnout," uvedl Tomáš Braverman, ředitel nákupního portálu Heureka.

Alza se ale s rozhodnutím soudu nehodlá smířit. „Nic jsme samozřejmě neprohráli. Jedná se o předběžné opatření,“ tvrdí šéf internetového marketingu Alzy Jan Sadílek na svém Twitteru.

Na internetových stránkách BezHeureky je k dispozici toto vyjádření: "Vyhověli jsme předběžnému opatření soudu a pozastavili obsah tohoto webu. Vždycky totiž hrajeme podle pravidel. A navíc internet nikdy nezapomíná." Alza v současnosti připravuje detailnější reakci k celému případu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video