Kladno chce znovu vypsat tendr na opravy divadla | E15.cz

Kladno chce znovu vypsat tendr na opravy divadla

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kladno chce na začátku března podruhé vyhlásit tendr na zhotovitele rekonstrukce městského divadla. Původní tendr byl zrušen loni v říjnu kvůli údajným manipulacím se zakázkami. Město na opravy získalo dotace až 167 milionů korun. Práce by mohly začít v květnu až červnu, sdělil mluvčí radnice Vilém Frček. Rekonstrukce měla původně odstartovat už předloni v létě.

Město původní tendr zrušilo kvůli policejnímu vyšetřování rozsáhlé trestné činnosti, která se týká asi 40 výběrových řízení zejména na jihu Čech. Podle některých informací se protikorupční policie zabývá případy se škodami za dvě miliardy korun. V polovině z nich údajně šlo o peníze z evropských dotací. Podvody prý umožnil speciální počítačový program, který měl náhodně zúžit počet uchazečů o zakázku. Podle policie to nebyla náhoda.

Firma, která losování prováděla, podle Frčka připravovala výběrové řízení i pro město. „Hrozilo, že by regulérní nemusely být ani výsledky v Kladně,“ uvedl. Město se rozhodlo výběrové řízení zrušit, jelikož by v něm do ukončení policejního vyšetřování nesmělo pokračovat například podepsáním smlouvy s vítěznou firmou. Nový tendr bude mít podle mluvčího formu otevřeného výběrového řízení. Hlavním kritériem bude cena, pak dokončení prací a záruční doba na dílo. Nové podmínky ještě musí schválit středočeský úřad regionální rady, který přiděluje dotace.

Rekonstrukce městského divadla v režii architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video