Kultovní Lamb se vracejí do Prahy | E15.cz

Kultovní Lamb se vracejí do Prahy

Štěpán Sedláček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pozor na čísla. Britská kapela Lamb má dva členy, před necelými třemi roky hrála zatím poprvé a naposledy v Praze a 4. února se vrátí, aby představila svou novou desku.

Ta se jmenuje jednoduše 5. Duo Lamb tvoří zpěvačka Lou Rhodes, která prorazila díky svému nenapodobitelnému a unikátnímu hlasu, a Andy Barlow, hudební producent a instrumentalista, který stojí za zvukem kapely.

„Koncert bude unikátní také v tom, že Lamb už málem dnes neexistovali. V roce 2004 se totiž kapela v podstatě rozpadla. Lou i Andy se začali věnovat svým sólovým projektům. V roce 2009 ale Andy Barlow údajně přišel za Lou Rhodes a řekl jí, že by měli udělat další společné album. A ať zkusí říct nějaký argument, proč by tak neměli učinit. Lou na to neměla co říct. Takže udělali nové album,“ vysvětluje znovuzrození Lamb hudební publicista Zdeněk Svoboda.

Album 5 se navíc očividně povedlo. Recenze v prestižním hudebním časopise Q dokonce říká, že je to nejlepší deska Lamb od jejich debutu.

Koncert se koná v Kulturním centru Vltavská na Praze 7. Lístky stojí v předprodeji 690 korun bez poplatků, na místě 850 korun. Před Lamb zahraje písničkář Jay Leighton a kapela The Ramona Flowers.

Autor: Štěpán Sedláček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video