Czech Press Photo: Fotograf E15 Michael Tomeš skončil třetí | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Czech Press Photo: Fotograf E15 Michael Tomeš skončil v portrétech třetí

pab

Fotograf deníku E15 Michael Tomeš uspěl v soutěži Czech Press Photo. Se snímkem vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové získal třetí místo v kategorii Portrét.

Tomešova fotografie nazvaná Žena v černém vznikla během rozhovoru s Lenkou Bradáčovou v lednu letošního roku. „Bez emocí, v černé jako symbolu tajemna či smutku, zároveň v barvě pomáhající neztratit se v neklidném světě. I tak může působit Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně,“ komentoval snímek autor.

První příčku obsadila fotografka agentury ČTK Kateřina Šulová s fotografií operní pěvkyně, mezzosopranistky a altistky Soni Červené. Na druhém místě skončila Ivana Dostálová, která zachytila na snímku sólistku baletu Národního divadla Michaelu Wenzelovou. 

Těžkopádný justiční systém z Rakouska-Uherska se nám nepodařilo zlomit, říká Lenka Bradáčová

Soutěž Czech Press Photo se letos konala už po pětadvacáté. Snímky do osmi foto kategorií a tří video kategorií vybírala mezinárodní porota z téměř čtyř tisíc přihlášených příspěvků od 270 autorů. 

Porota pracovala ve složení předseda a fotograf Petr Josek, zakladatelka Czech Press Photo Daniela Mrázková, ředitel programů World Press Photo David Campbell, lektor a obrazový editor agentury VU Pascal Philippe, ředitel agentury Panos Pictures Adrian Evans, dále český fotograf Herbert Slavík, kurátorka Lucia Benická, fotografka Amak Mahmoodian a fotoeditor Colin Jacobson.

Oceněním Fotografie roku byl vyznamenán symbolický snímek vlající vlajky nad hlavami tisíců demonstrantů na Letenské pláni od Lukáše Bíby z mediálního domu Economia. „Stejně jako většina mých kolegů jsem se snažil zachytit protesty na Letné ze všech možných úhlů. Nejprve jsem fotil dole u pódia a pak jsem využil přístupu nahoru na střechu Molochova, odkud bylo možné získat fotku 250 tisíc lidí,“ popsal vznik fotografie Bíba.

Fotograf zachytil plejtváka s lachtanem na jazyku
Od startu největšího burzovního krachu uplyne 90 let, připomeňte si dobové fotografie

 

 

Autor: pab
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!