Muslimové bydlící v mrakodrapech si o ramadánu na jídlo počkají | E15.cz

Muslimové bydlící v mrakodrapech si o ramadánu na jídlo počkají

Burdž Chalífa
Burdž Chalífa
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vyznavači islámu obývající nejvyšší budovu na světě, dubajský mrakodrap Burdž Chalífa, si musí podle rozhodnutí místních duchovních o ramadánu počkat o chvíli déle na západ slunce, aby mohli přerušit svůj každodenní půst. Uvedla to dnes agentura AP.

Nejvyšší dubajský duchovní Muhammad Kubajsí uvedl, že obyvatelé mrakodrapu Burdž Chalífa, kteří obývají vyšší než 80. patro, musejí počítat s dvouminutovým zpožděním pro přerušení půstu. Ten začíná s ranním rozbřeskem a končí se západem slunce. A o tři minuty delší mají půst obyvatelé od 150. patra výše, zdůraznil Kubajsí.

Mrakodrap vysoký 828 metrů má 160 pater s byty. Rozhodnutí muslimských představitelů je stejně závazné jako v případě osob cestujících v letadlech. Navazuje na časy, kdy osoby žijící v horách přerušovaly půst později nežli obyvatelé údolí.

Muslimský postní měsíc ramadán začal letos 1. srpna. Ramadánový půst patří k pilířům islámu. O ramadánu se muslimové navštěvují a slaví také noc osudu, v níž byly podle jejich víry Mohamedovi seslány první verše Koránu. Postit se nemusejí děti, staří lidé, těhotné a kojící ženy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.