Nad úmrtím Amy Winehouse truchlí fanoušci po celém světě | e15.cz

Nad úmrtím Amy Winehouse truchlí fanoušci po celém světě

Amy Winehouse
Amy Winehouse
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sedmadvacetiletá populární zpěvačka a skladatelka Amy Winehouse bylo nalezena mrtvá v sobotu ve svém bytě na Camdenském náměstí v severním Londýně. Příčina úmrtí bude jasnější až po pitvě, kterou mají lékaři provést dnes. Zpěvačka podle matky - Janis Winehouse - necítila dobře již den před smrtí, kdy se setkaly.

Deník Sunday Mirror matku citoval, že bylo jen otázkou času, kdy její dcera zemře. „Vypadala, že je mimo. Její odchod ale přišel tak náhle, že mě to ještě stále nezasáhlo naplno,“ uvedla matka.

Tisíce fanoušků na celém světě truchlí, smutek vyjádřila řada známých osobností. „Teď nemůžu ani dýchat, strašně brečím, právě jsem ztratila jednu z mých nejlepších kamarádek. Miluju tě navždy, Amy, a nikdy nezapomenu na to, jakás doopravdy byla!“ řekla podle AP například dcera rockové legendy Ozzyho Osbournea Kelly Osbourneová.

„Ta zpráva o Amy Winehouseové je prostě strašně smutná. Kdokoli, kdo bojujete se závislostí, prosím, prosím, prosím, vyhledejte léčbu,“ vyzvala podle AP zase americká herečka Sophia Bushová.

Davy fanoušků přinášely v průběhu dne k jejímu domu květiny, svíčky a vzkazy, informovala agentura AP. Na některých bylo napsáno R.I.P.(Nechť spočívá v pokoji) Nikdy nezapomeneme nebo Je to v pořádku, lásko, běž.

Lidé nosí květiny před dům, kde Amy Winehouse bydlela.Autor:
Lidé nosí květiny před dům, kde Amy Winehouse bydlela

Světový věhlas přineslo Amy Winehouse její druhé a poslední album Back to Black, které vyšlo v roce 2006 a z něhož pochází úspěšný autobiografický hit Rehab. Za desku obdržela i šest nominací na Grammy Awards, z nichž pět proměnila ve vítězství - kategorie objev roku, nejlepší nahrávka roku (Rehab), nejlepší popové album, nejlepší popová zpěvačka a nejlepší píseň roku (Rehab), určenou autorům písně.

Další úspěchy ale zastínily zprávy o její závislosti na drogách, střetech se zákonem a o bouřlivém manželství. Za Blaka Fieldera-Civila, rovněž závislého na drogách, se provdala v květnu 2007. V červenci 2009 se rozvedli, ale záhy se k sobě vrátili.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery