OBRAZEM: Artmestr představil originální práce studentů UMPRUM | E15.cz

OBRAZEM: Artmestr představil originální práce studentů UMPRUM

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na Artmestru, přehlídce klausurních prací studentů pražské UMPRUM, se v minulých dnech představilo celkem 23 akreditovaných ateliérů a Ateliér hostujícího umělce.

„Artmestr léto 2019 je prvním, který můžu sledovat z pozice rektora. Zejména mě těší, že se daří vzájemně propojovat tvorbu různých ateliérů a prohlubovat jejich spolupráci. Toto je jedna z věcí, která dělá naší školu jedinečnou,“ uvedl na stránkách školy nový rektor Jindřich Vybíral.

Návštěvníky zaujala prezentace Ateliéru textilní tvorby, v níž se snoubilo řemeslné zpracování skleněných perliček s novými technologiemi a textilní tvorbou. Ateliér grafického designu a vizuální komunikace se věnoval zpracování slabikáře. Svá díla představili i studentky a studenti sklářského ateliéru. „V tomto semestru, řešili studenti ateliéru Sklo, téma Zátiší. Základem byla důkladná rešerše a písemný koncept, bez nichž nebyli připuštěni ke klauzuře. Navíc jsme spolupracovali s nově vzniklým ateliérem Fototografie II, Václava Jiráska a Štěpánky Stein, jehož studenti nafotili svoji vlastní vizi zátiší, dle teoretických prací a následně i hotové objekty,“ uvedl ke klausurám vedoucí atelieru Rony Plesl.

Ten si velice pochvaluje kooperaci s jinými ateliery, když říká: „Velký ohlas a i výborné katedrové hodnocení potvzuje, jak důležitá je teoretická příprava a spolupráce s jiným médiem. Velice mne, po deseti letech působení na UMPRUM těší skvělá atmosféra v ateliéru, pracovní nasazení studentů a především výsledky, které už neuzavírají sklo, v oblasti umění, do separátní škatulky. To byl ostatně od začátku můj cíl, ke kterému budeme i v budoucnu dále směřovat“.

Architektonické ateliery představily urbanistická řešení vybraných lokalit v Jihlavě, Českém Krumlově i Praze.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video