Superman je bez práce, dolehla na něj krize v médiích | E15.cz

Superman je bez práce, dolehla na něj krize v médiích

superman
superman
• 
ZDROJ: Repro E15

ČTK

Krize v médiích doléhá i na superhrdiny. Clark Kent, tedy Supermanovo "uhlazenější" alter ego, v posledním vydání slavného komiksu přijde o práci v deníku Daily Planet. Informuje o tom americký deník Los Angeles Times.

Okolnosti Kentova odchodu z Daily Planet jsou v komiksu, který je dílem Scotta Lobdella a výtvarníka Kennetha Rocaforta, poměrně dramatické. Před ostatními zaměstnanci deníku se pohádá s vlastníkem Daily Planet Morganem Edgem a následně z firmy odejde.

Kentovi se nelíbí, že vydavatel novin podléhá společenské poptávce po bulvárních zprávách a dává jim přednost před seriózním zpravodajstvím. Kentova partnerka a kolegyně Lois Laneová je dokonce donucena pracovat na sexuálním skandálu. Vydavatel ji rovněž tlačí, aby více psala o Supermanovi.

„To není poprvé, co Clark opustil Planet. Jeho odchod tentokrát reflektuje problémy současnosti - vyvažování novinařiny a zábavy, roli nových médií či vzestup občanské žurnalistiky,“ uvedli k vydání nového komiksu představitelé vydavatelství DC Comics.

Fanoušci Supermana se ale nemusí obávat, že by jejich hrdina skončil na podpoře v nezaměstnanosti. „Myslím, že o nic takového žádat nebude. Je spíš pravděpodobnější, že odstartuje nových Huffington Post či Drudge Report populární americké internetové servery,“ řekl deníku USA Today Lobdell.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.