V plzeňském Parkhotelu budou vyhlášeny ceny hudební ankety Žebřík 2011 | E15.cz

V plzeňském Parkhotelu budou vyhlášeny ceny hudební ankety Žebřík 2011

Klára Vytisková a Tomáš Hanák
Klára Vytisková a Tomáš Hanák
• 
ZDROJ: ireport.cz

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Parkhotelu Plzeň proběhne v pátek 16. března finálový večer hudební ankety Žebřík 2011, kterou pořádá portál ireport.cz. Nejvíce nominací – čtyři - fanoušci přiřkli Tomáši Klusovi. O jednu méně mají skupiny Wohnout a NiceLand, počítáme-li i účast Michala Motyčky mezi zpěváky. Vyhlášení se zúčastní všichni nominovaní, z nichž tři nejlepší v každé kategorii převezmou bronzové sošky z dílny výtvarníka Václava Česáka.

Šanci na vítězství mají rovněž Tata Bojs, Mandrage, Kofe-In, Ben Cristovao, Aneta Langerová a Anna K se dvěma nominacemi. Loňští suveréni Nightwork se musí spokojit s kandidaturou na Skupinu roku, ovšem jejich zpěvák Vojta Dyk znovu aspiruje na individuální ocenění.

Do užšího výběru postoupili ještě Charlie Straight, Sunshine, Imodium, Miro Šmajda, Dan Bárta, Michal Hrůza, Ewa Farna, Klára Vytisková, Lucie Bílá nebo Gabriela Gunčíková. Mezi potenciálními Objevy roku jsou například A Banquet a Goodfellas. Ve staronové kategorii Akce roku svedou souboj festivaly Colours Of Ostrava, České Hrady, Masters Of Rock a Rock for people, filmovými hity byly podle hudebních příznivců Alois Nebel, Lidice, Muži v naději, Perfect Days a Poupata.

„Podle názorů fanoušků to vypadá, že loni žádná ‘tepláková mánie‘, která by ovládla nominace, naši scénu nezachvátila. Jsem rád, že se prosadilo takové množství interpretů, včetně řady nových jmen, o to bude únorové hlasování napínavější,“ komentuje výsledky ředitel hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Moderátory slavnostní vyhlášení opět budou Tomáš Hanák a Klára Vytisková. Koncertně vystoupí Charlie Straight, Navigators, Mandrage či Tomáš Klus. Mimořádnou podívanou slibují Tata Bojs, jejichž průřez dosavadní kariérou zpestří účast zajímavých hostů a speciální vizuální show.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.