Válka prequelů: Fantastická zvířata vydělávají lépe než Hobit | E15.cz

Válka prequelů: Fantastická zvířata vydělávají lépe než Hobit

Válka prequelů: Fantastická zvířata vydělávají lépe než Hobit
Snímek studia Warner Bros. Fantastická zvířata a kde je najít z oblíbeného světa Harryho Pottera míří letos na podzim do kin
• 
ZDROJ: Freeman Entertainment

Stanislav Šulc

Fantastickým zvířatům se daří v amerických i čínských kinech.

Americká kina již 10 dní dávají nový snímek ze světa Harryho Pottera nazvaný Fantastická zvířata a kde je najít. Snímek za tuto dobu jen v USA a Kanadě utržil velmi slušných 153 milionů dolarů. „Jen během pěti dnů kolem Díkůvzdání snímek vydělal 65,8 milionu dolarů,“ vypočítává Brent Lang z Variety. Navíc se potterovské novince skvěle daří i v dalších zemích a celkově již jeho tržby atakují hranici půl miliardy dolarů.

Komentář Stanislava Šulce: Jak Marvel ovlivnil svět Harryho Pottera

Datový server Boxofficemojo.com upozornil na to, že Fantastická zvířata vydělávají rychleji než první díl trilogie Hobit z roku 2012. Tehdy si Hobit za prvních deset dní v kinech přišel na 150 milionů dolarů. Oba snímky jsou přitom prequely (pokračování, které dějově předcházejí originálu) slavných filmových řad a podílejí se na nich tvůrci původních filmů. Fantastická zvířata točil David Yates podle scénáře J. K. Rowlingové, Hobita stejně jako Pána prstenů natočil Peter Jackson.

Zajímavé však je srovnání návštěvnosti a nikoli tržeb. V té Hobit letošní potterovský snímek mírně přeskočil.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud