Masarykova univerzita opraví za více než půl miliardy filozofickou fakultu | E15.cz

Masarykova univerzita opraví za více než půl miliardy filozofickou fakultu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Masarykova univerzita v Brně opraví zchátralou část filozofické fakulty, na níž získala z EU a státního rozpočtu 571 milionů korun. Stavební práce začnou zřejmě příští rok na jaře, kdy chce univerzita dokončit výběrové řízení na dodavatele stavby. Termín úplného dokončení projektu nazvaného Centrum podpory humanitních věn (CARLA) stanovila univerzita na rok 2015.

Jednu z budov čeká demolice a na jejím místě vyroste novostavba. Bude mít šest nadzemních a dvě suterénní podlaží. V nich se počítá s podzemními garážemi a depozitářem propojeným s knihovnou, která je nejmodernější částí areálu, a přesto už svou kapacitou nestačí narůstajícímu počtu svazků. V novostavbě studenti najdou také multimediální učebnu, zázemí pro doktorandy a kinosál, uvedl vědecký ředitel projektu Jan Zouhar.

Další dvě budovy, nyní již uzavřené, budou kompletně opraveny. Podle prorektora Masarykovy univerzity Petra Fialy potřebovala fakulta zásadní rekonstrukci již řadu let. Politici peníze opakovaně slíbili, ale nikdy neposkytli. „Teď získáváme z EU peníze, které jsme už dávno měli získat ze státního rozpočtu,“ uvedl Fiala. „Některé budovy jsme museli z důvodu havarijního stavu uzavřít a výuku přesunout do pronajatých prostor,“ doplnil Fiala, podle kterého bude areál filozofické fakulty potřebovat i další investice.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video