Místo Vítkovic přijely Kravaře | e15.cz

Místo Vítkovic přijely Kravaře

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotbalisté Opavy začali jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy remízou. Přesto soutěži vévodí s jedenáctibodovým náskokem.

Stále bez porážky procházejí fotbalisté Slezského fotbalového klubu Opava třetí ligou. Nezměnil na tom nic ani uplynulý víkend, kdy měli Opavané navíc nezvykle volno. V prvním domácím utkání na jaře se měli Slezané utkat s Vítkovicemi. Ostravský celek ale před jarní části ze soutěže odstoupil. A tak si Opavané pozvali k přípravnému utkání celek z Kravař (6:0). Opava navíc přišla o tři body, které získala za podzimní výhru nad Vítkovicemi. „Tomuto rozhodnutí nerozumím. Připravovali jsme se na ten zápas stejně jako na každý jiný. Diváci si zaplatili vstupné. Bohužel s tím ale nic neuděláme,“ krčí rameny jeden z nejzkušenějších opavských fotbalistů Jaroslav Kolínek.

Nic jiného, než návrat

Opavané loni sestoupili ze druhé ligy a už v této sezoně chtějí zpět. V dosavadních šestnácti utkáních zaváhali svěřenci Josefa Mazury pouze třikrát. Na podzim dvakrát remizovali s Líšní. Druhou polovinu soutěže začali předminulý víkend remízou 2:2 na hřišti rezervy ligového Brna.
„Je to zisk bodu, protože domácí byli rychlejší, šikovnější na balonu. Na druhou stranu, když jsme se deset minut před koncem dostali do vedení 2:1, měli jsme ho udržet a nenechat soupeře vyrovnat až v poslední minutě,“ vrací se Mazura k úvodnímu jarnímu duelu.

Téměř beze změn

Přestože Opava pomýšlí na návrat do druhé ligy, v zimě na přestupovém trhu příliš aktivní nebyla. Vedení neprodloužilo smlouvu záložníkovi Rostislavu Kišovi a muselo se rozloučit také s útočníkem Davidem Korčiánem, kterému skončilo hostování z Jihlavy. Tým naopak posílil střední záložník Lukáš Křeček, který přišel na hostování ze Zbrojovky Brno.
Místo hledání nových tváří se tak kouč mohl věnovat přípravě hry. „Sehráli jsme v zimní přestávce spoustu zápasů. Mezi povedené určitě patřily duely se slovenskou Šaľou nebo Frýdkem-Místkem,“ tvrdí Mazura. K dalšímu utkání zajíždějí Opavané v sobotu 9. dubna na hřiště rezervy druholigového Zlína. Doma se představí o týden později proti Jihlavě B.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery