Na náměstí běhali i rodiče s dětmi | E15.cz

Na náměstí běhali i rodiče s dětmi

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Město ve spolupráci s atletickým oddílem TJ Slezan Frýdek-Místek uspořádalo třetí ročník Běhu mezi náměstími.

V neděli dopoledne patřilo místecké náměstí sportovním nadšencům. Program začal o půl jedenácté. To se vydaly na trať rodiče s dětmi. Všichni závod úspěšně zvládli a s okruhem kolem náměstí si poradili i nejmladší účastníci. Poté se postupně představili i závodníci dalších věkových kategorií. „Závody bývají i na Slezanu. Každý se běží na jiné trati. Závod na náměstí měří asi devět set metrů. Jsem tady podruhé a líbí se mi tady,“ řekl o akci Pavel Buchta, účastník závodu věkové kategorie 1994. Po odběhnutí všech věkových kategorií vyvrcholil program hlavním závodem, v jehož rámci závodili také běžci o vítěze v kategorii nad padesát pět, čtyřicet pět a třicet pět let. Atleti se vydali na trať dlouhou pět kilometrů ve čtvrt na dvanáct. Vyběhli ze stejného místa jako jejich předchůdci z mladších kategorií, ale hned po startu opustili náměstí a vydali se na náměstí ve Frýdku. Stejnou cestou se pak vrátili zpět. V závodě potvrdil skvělou formu z posledních dnů Peter Mikulenka a svým vítězstvím obhájil loňské prvenství. Hned za ním doběhli Miroslav Lepíček a Petr Lukeš. „Myslím, že to bylo dneska v pohodě. Závod byl v režii atletů Slezanu. Dopředu bylo domluvené, jak se závod doběhne, protože ještě dnes odjíždíme na soustředění do Tater. Teď mám náročný program. Po týdenním soustředění mě čeká účast na Mistrovství Evropy družstev v Portugalsku, potom Mistrovství České republiky a chtěl bych se také dostat na Světovou univerziádu,“ shrnul nejbližší budoucnost Peter Mikulenka.
Závod však neabsolvovali pouze atleti ze svých oddílů, ale také širší veřejnost, což dokazuje účast Milana Brzého z magistrátu. „Letos se tento závod běžel potřetí a byl o něj největší zájem v porovnání s předchozími ročníky. Byli bychom rádi, kdyby se z toho stala taková tradice. Chtěli bychom tento závod ještě více propagovat, aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí a atleti, kteří běhají silniční závody. Mám zkušenosti s tím, že když je tady něco nového, chvíli trvá, než si na to lidé zvyknou. Věříme, že se každým rokem bude účastnit čím dál více lidí. Běh mezi náměstími má symbolizovat propojenost Frýdku a Místku. Atleti tento běh prosadili do běžeckých cen. V tomto období už někteří dají přednost koupání nebo projížďkám na kole. My ale chceme, aby se tady něco dělo a měli lidem co nabídnout,“ charakterizoval celou akci Brzý.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.