Na Valše už brzy vyrostou nové byty | E15.cz

Na Valše už brzy vyrostou nové byty

Stavba plzeňské rezidenční čtvrti Nová Valcha, kde má vzniknout v případě zájmu až tisícovka bytů, startuje.

Stavební povolení první etapy 180 bytů už nabylo právní moci. Investor současného největšího bytového projektu v Plzni, pražský V Invest, také podepsal smlouvu na financování se skupinou Raiffeisen. Podle ředitelky městského útvaru koncepce a rozvoje Ireny Vostracké jde o jednu z nejzajímavějších lokalit v Plzni.

V první etapě nabídne 129 jednotek 1+kk až 4+kk ve tří a čtyřpodlažních bytových vila domech, třiatřicet atriových domů 3+kk až 5+kk, osm řadových domů se zimními zahradami 5+kk a šest vil 5+kk s vlastním nebytovým prostorem. Na Valše tak vzniknou byty s plochou od 36 do 145 metrů čtverečních. Developer již otevřel prodejní kancelář přímo na Valše. Od města zase získal příslib, že na své náklady vybuduje silnici mezi Novou Valchou a zónou Borská pole.

V současné době se hledá dodavatel stavby. Zemní práce začnou na podzim, jakmile to umožní zákonné podmínky, tedy vegetativní období. První etapa výstavby bytů by měla skončit do dvou let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.