Oktoberfest 2019: Opět dorazilo šest milionů lidí, ti ale vypili o statisíce méně tupláků | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Oktoberfest 2019: Opět dorazilo šest milionů lidí, ti ale vypili o statisíce méně tupláků

ČTK, fry

Největší oslava piva je minulostí. Letošní 186. ročník tradičního festivalu Oktoberfest v Mnichově navštívilo 6,3 milionu návštěvníků. Ti vypili 7,3 milionu litrů piva a snědli statisíce kuřat, 124 volů a 29 telat. Organizátoři uvedli, že počet návštěvníků byl prakticky stejný jako loni. 

Největší zastoupení měli návštěvníci ze Spojených států, Británie, Francie, Rakouska, Nizozemska, Švýcarska a Itálie. Celkově festival přilákal návštěvníky z 55 zemí světa. Ti oproti loňsku vypili méně piva. Celkem o 200 tisíc tupláků.

Letošní ročník zaznamenal jeden nelichotivý rekord. Policie totiž chytla celkem 774 osob, které řídily pod vlivem alkoholu. Z toho 414 z nich jelo na elektrokoloběžce. Otravu alkoholem zjistili zdravotníci u celkem šestiset návštěvníků tohoto pivního svátku. 

Prohlédněte si fotogalerii:

Na oddělení ztrát a nálezů skončilo v letošním ročníku asi 3800 předmětů. Z toho 780 průkazů, 690 kusů oblečení, 660 peněženek, 465 bankovních karet, 420 telefonů, 300 klíčů, 155 brýlí a jeden umělý chrup.

Oktoberfest je známý jako největší pivní festival světa. Jeho první ročník byl pořádán roku 1810 a koná se v německém Mnichově. Festival začíná na konci září, trvá 16 dní a obvykle končí první říjnovou neděli.

Čína, země dvou tváří a milionu chutí. Odmyslete si politiku a rázem cestujete po fantastické zemi
Banální gastrokoncept zabral. Česká hranolkárna nepřestává expandovat do dalších měst
Zápisník Petry Jansové: Kocovina je nemoc

Autor: ČTK, fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!